Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Folie dachowe
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Saint-Gobain na Igrzyskach Olimpijskich w Rio

Folie dachowe - Saint-Gobain na Igrzyskach Olimpijskich w Rio

Materiały budowlane Saint-Gobain, światowego lidera w dziedzinie zrównoważonego budownictwa, zostały wykorzystane przy budowie stadionów i obiektów sportowych na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijskich, które rozpoczęły się 5 sierpnia w Rio de Jaineiro i potrwają do 21 sierpnia. Najważniejsze i największe obiekty olimpijskie, włącznie ze słynnym stadionem Maracanã, miejscem ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk, są wykonane z najbardziej innowacyjnych i wydajnych materiałów budowlanych, jakie Saint-Gobain ma w swojej ofercie.

Legendarny brazylijski stadion Maracanã pokrywa membrana architektoniczna SHEERFILL produkcji Saint-Gobain Performance Plastics o powierzchni ponad 60 tys. metrów kwadratowych. Zapewnia ona osobom przebywającym na stadionie ochronę przed upałem i pozwala na rozproszenie światła słonecznego w taki sposób, że wypełnia ono przestrzeń poniżej. Inne brazylijskie stadiony piłkarskie, takie jak Mineirão, Fonte Nova Arena czy Mané Garrincha, również zostały zbudowane przy użyciu materiałów budowlanych Grupy Saint-Gobain.

Zastosowanie membrany pozwoliło uzyskać wrażenie większej przestrzeni wskutek korzystnej zmiany barwy światła wewnątrz obiektu. Nawet w dużych kompleksach sportowych i obiektach przemysłowych można w ten sposób uzyskać rozproszone, naturalne światło. Natomiast nocą, dzięki wykorzystanemu w niej podświetleniu, membrana umożliwia stworzenie wyjątkowego podpisu architektonicznego na horyzoncie. Wykonane na tkaninie z włókna szklanego membrany SHEERFILL przesyłają do 20 proc. promieni słonecznych za dnia bez efektu nagrzewania się. Dzięki temu zapotrzebowanie na światło jest mniejsze, co przekłada się na znaczne obniżenie kosztów zużycia energii.

Ogromny udział w budowie olimpijskich aren ma marka Cebrace, która powstała w wyniku współpracy Saint-Gobain Glass oraz NSG Group w Brazylii. Dzięki Cebrace dostarczono 6 tys. metrów kwadratowych laminowanego, przeciwsłonecznego szkła SGG COOL-LITE ST. Pokryto nim fasadę budynku IBC, międzynarodowego centrum nadawczego, skąd przesyłane są relacje z zawodów.

Ponadto Saint-Gobain Abrasives dostarczyło organizatorom materiały i narzędzia ścierne oraz maszyny do cięcia na potrzeby transportu miejskiego w Rio de Janeiro, jak również osób odpowiedzialnych za zarządzanie wioską olimpijską i kompleksu Deodoro, gdzie odbywać się będą zawody jeździeckie.


Czy wiesz że...

  • Otwarcie i zakończenie ceremonii odbywa się na stadionie Maracanã, który został wybudowany przy użyciu materiałów Saint-Gobain;
  • Stadion Maracanã ma prawie 80 000 miejsc;
  • Stadion został wybudowany z myślą o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w 1950 roku, następnie poddano go renowacji i ponownie otwarto w 2013 roku;
  • Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Polskę reprezentuje 242 sportowców w 144 dyscyplinach;
  • Letnie Igrzyska Olimpijskie organizowane są w Ameryce Południowej po raz pierwszy;
  • Hasło przewodnie Olimpiady to Viva sua paixão (Żyj swoją pasją);
  • W zawodach bierze udział 10 500 sportowców z 205 różnych krajów świata;
  • Na Igrzyska w Rio sprzedano 7,5 miliona biletów uprawniających do oglądania zawodów.


O SAINT-GOBAIN

Saint-Gobain tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały i rozwiązania mające ważny wpływ na jakość życia każdego z nas oraz na naszą wspólną przyszłość. Można je znaleźć wszędzie tam gdzie mieszkamy i żyjemy na co dzień: w budynkach, środkach transportu, inwestycjach infrastrukturalnych oraz w wielu zastosowaniach przemysłowych. Zapewniają komfort, wytrzymałość i bezpieczeństwo oraz stanowią odpowiedź na wyzwania naszych czasów: ekologiczne budownictwo, oszczędne gospodarowanie zasobami oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

Saint-Gobain jest światowym liderem w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Wartość przychodów ze sprzedaży w 2015 roku: 39,6 mld EUR Działamy w 66 krajach świata. Zatrudniamy ponad 170 000 pracowników.

W Polsce Grupa-Saint-Gobain obecna jest od ponad 20 lat. Nad Wisłą mamy 25 zakładów i zatrudniamy 6000 pracowników. Wartość obrotów Saint-Gobain w Polsce w 2015 roku wyniosła 4 mld PLN.

Więcej informacji na temat Saint-Gobain znaleźć można na stronie
www.saint-gobain.com oraz www.saint-gobain.pl

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt