Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Rynny i odwodnienia
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Co jest najważniejsze podczas wyboru systemu rynnowego - jakość, cena, czy może gwarancja?

Rynny i odwodnienia - Co jest najważniejsze podczas wyboru systemu rynnowego - jakość, cena, czy może gwarancja?
Fot. Galeco

Budowa domu do długofalowy proces w trakcie którego trzeba ustalić priorytety i zagospodarować finanse na realizację swojego projektu. O pewne rzeczy należy zadbać odpowiednio wcześniej. Do takich należy właśnie wybór systemu rynnowego, przez większość uważany za temat bardzo odległy. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego elementu wykończenia. Czy inwestorzy powinni kierować się tylko ceną?

Nie do końca! Będąc bowiem na etapie planowania budżetu, mamy większe możliwości wyboru, niż w sytuacji, kiedy podejmujemy decyzję przy końcu inwestycji.

Surowce

Wybierając system rynnowy należy zwrócić uwagę na surowce z jakiego jest wykonany i poznać ich właściwości. Na rynku najczęściej wybierane są systemy z PVC. Decydując się na ich wybór upewnijmy się, że rynny są wykonane z wysokiej jakości materiału, który nie ulegnie szybkiemu odbarwieniu. W ofercie firmy Galeco, systemy z PVC są wykonane ze specjalnie dobranego materiału, który posiada zabezpieczenie „UV PROTECT”. Chroni ono kolor rynny przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, pozwalając zachować ich żywotność przez długie lata. W pierwszej trójce najczęściej wybieranych surowców znajduje się również stal, którą powinna cechować wysoka trwałość. Dlatego system Galeco STAL produkowany jest ze skandynawskiej stali, dodatkowo wzmocnionej czteroma warstwami ochronnymi. Zabezpieczają one rynny przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, a grubość rdzenia stalowego wynosi aż 0,6 mm. Jest on dwustronnie cynkowany, pasywowany i pokryty ochronną i estetyczną powłoką organiczną. Poznanie takich tajników surowców może pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji zakupowej.
Rynny i odwodnienia - Co jest najważniejsze podczas wyboru systemu rynnowego - jakość, cena, czy może gwarancja?
Fot. Galeco

Cena

Wybierając system orynnowania warto pamiętać, że jest to inwestycja na wiele długich lat. Dlatego dobrze jest dokładnie oszacować swój budżet i zdecydować się na najlepszą z możliwych opcji. Jak wyglądają różnice cenowe w systemach rynnowych? Okazuje się, że stawiając na wybór, uważanego za najtańszy, surowca PVC oszczędzamy stosunkowo niewiele w porównaniu z rynnami ze stali. Różnice w cenie mogą wynosić do 500 zł, dlatego przed podjęciem decyzji warto zwrócić się do specjalisty o wykonanie profesjonalnej wyceny.

Gwarancja

Ważnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru wybór orynnowania jest również gwarancja. Dzięki niej możemy spać spokojnie bez obaw o pojawienie się korozji czy odbarwień . Długoletnia gwarancja to także zapewnienie ze strony producenta dotyczące jakości systemów rynnowych. Producent orynnowania, firma Galeco, zapewnia aż 35 lat gwarancji na swoje produkty ze stali.

Podsumowując, zanim zdecydujemy się na wybór systemu orynnowania poznajmy wszystkie tajniki rynien, które nas interesują. Począwszy od surowca, aż po gwarancję, a na końcu skupmy się na cenie. Orynnowanie ma przede wszystkim być gwarantem bezpieczeństwa naszego domu przez lata.

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt