Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Innowacyjna technologia TYTAN Chłodny Dach

 - Innowacyjna  technologia TYTAN Chłodny Dach
TYTAN COOL-R – nowość w ofercie Selena, zaprezentowana podczas Święta Dekarzy w Łodzi. Fot. Selena

Ochronna powłoka dekarska TYTAN COOL – R – najnowsze rozwiązanie firmy Selena S.A. – zaprezentowana została 25-tego lipca w Łodzi w trakcie Gali Dekarskiej, jednej z największych imprez branżowych w Polsce. TYTAN COOL-R to innowacyjny produkt w technologii „chłodnego dachu”, przeznaczony do pokryć dachowych, tworzący bezspoinowe i wodoodporne zabezpieczenie dachu. Dzięki COOL-R można obniżyć temperaturę pokrycia oraz pomieszczeń, znajdujących się bezpośrednio pod nim nawet o 10 st. C! Nowa technologia Seleny to tegoroczna premiera i zdaniem ekspertów – jedno z najważniejszych wydarzeń w branży dekarskiej.

Ochronna powłoka dekarska COOL-R, zaprezentowana podczas dorocznych Obchodów Święta Dekarzy – to novum w tej kategorii produktów. Kilkuset uczestników imprezy, w tym 230-tu specjalistów w zakresie dekarstwa, mogło poznać zalety preparatu na specjalnie przygotowanym stoisku, gdzie eksperci z Seleny dzielili się z fachowcami wiedzą na temat technologii i zastosowania tego innowacyjnego rozwiązania.

Niezwykła lodowa sceneria

Premiera nowego produktu Seleny zyskała niecodzienną oprawę. Na stoisku powstało specjalne igloo, w którym goście mogli przekonać się jak komfortowo w upalny dzień może być „pod dachem”, na którym zastosowano COOL-R. Wewnątrz panowała niższa niż na zewnątrz temperatura, a przyjemne niebieskie oświetlenie i subtelna muzyka na żywo, pomogły stworzyć niezwykłą atmosferę. Odwiedzający stoisko Seleny mogli nie tylko schłodzić się lodami i zimnymi napojami, umieszczonymi w bryłach lodu, ale także znaleźć się w prawdziwej strefie testów. Wewnątrz igloo ustawiono stanowiska aplikacyjne, które pozwoliły sprawdzić jak łatwy w stosowaniu (głównie ze względu na krótki czas schnięcia) jest najnowszy produkt Seleny.
 - Innowacyjna  technologia TYTAN Chłodny Dach
Fot. Selena
 - Innowacyjna  technologia TYTAN Chłodny Dach
Fot. Selena
 - Innowacyjna  technologia TYTAN Chłodny Dach
Fot. Selena
W zewnętrznej strefie testów – łącznie na czterech stoiskach, fachowcy z branży dekarskiej oceniali właściwości produktu na dwóch modelach blaszanego dachu – jeden pokryto warstwą COOL-R, drugi pozostał bez zabezpieczenia - obydwa poddano działaniu specjalnej, rozgrzewającej lampy. Po kilkunastu sekundach od włączenia lamp, dokonano pomiarów temperatury spodniej strony obu powierzchni. Bezkontaktowy termometr na podczerwień (pirometr) wykazał co najmniej 2-krotną różnicę temperatur. Blacha niepokryta COOL-R osiągnęła temperaturę 85-90 st. C, a blacha pokryta COOL-R 37-45 st. C.
 - Innowacyjna  technologia TYTAN Chłodny Dach
Fot. Selena
Kolejne testy wykazały, że różnice temperatury pomiędzy powierzchniami blaszanymi i równolegle testowanymi - bitumicznymi, a temperaturą powierzchni pomalowanej ochronną powłoką dekarską COOL-R, wyniosły ok. 50-60%. Stanowiska testowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, bowiem pozwoliły na bezpośrednią ocenę parametrów produktu. Dekarze potwierdzali łatwość i szybkość aplikacji oraz krótki czas schnięcia. Mogli się także przekonać, że nakładanie 2-giej warstwy w relatywnie szybkim czasie, umożliwia wykonanie gotowej powłoki ochronnej i antyrefleksyjnej COOL-R.

- COOL-R może być też z powodzeniem stosowany w klimatyzacji, w miejscach czerpni powietrza. Temperatura obniża się tu o ok. 2 st. C, co generuje wymierne korzyści finansowe – ocenił podczas pokazów Krzysztof Wieteska, prezes łódzkiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Pierwszymi „testującymi” premierowy produkt, oprócz Bogdana Kalinowskiego prezesa PSD, Krzysztofa Wieteski prezesa łódzkiego Oddziału PSD i Ryszarda Piwowskiego prezesa bydgoskiego Oddziału PSD, byli także goście specjalni: Jacek Szer ,zastępca Inspektora Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Jan Wroński - Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łodzi, Ryszard Bonisławski - senator RP, Jolanta Chełmińska - Wojewoda Łódzki, Michał Jadczyk - dyrektor Izby Rzemieślniczej w Łodzi , Janusz Grodzki - z-ca inspektora Okręgowej Inspekcji Pracy w Łodzi, Grzegorz Rakowski - sekretarz Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Grzegorz Janowski – zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Paweł Babij - prezes Interserwis.

- Cieszymy się, że premiera tej innowacyjnej technologii mogła odbyć się podczas tak ważnego dnia w kalendarzu branży dekarskiej. Gala jest niecodziennym wydarzeniem, podczas którego spotykają się najlepsi fachowcy z kraju. To świetna okazja, aby wymienić się wiedzą i doświadczeniem z najlepszymi – powiedział Piotr Polak, kierownik kategorii Dachy i Fundamenty w Selenie SA.

Technologia „Chłodny Dach”

COOL-R obniża temperaturę pokryć dachowych i pomieszczeń, znajdujących się bezpośrednio pod nimi, poprzez odbijanie promieni słonecznych oraz neutralizowanie emisji cieplnej. Zabezpiecza przed promieniowaniem UV dachy wykonane z membran, mas bitumicznych oraz blach, tworząc przy tym powłokę ochronną oraz warstwę wodoodporną. To wodoszczelna i termorefleksyjna powłoka dekarska, którą można stosować na nowe oraz remontowane dachy, zarówno płaskie, jak i spadziste. Preparat ma też bardzo wysoki współczynnik SRI=107 (Solar Reflectance Index). - SRI jest współczynnikiem, obrazującym zdolność odbicia światła słonecznego i emisji cieplnej dachu, czyli właściwość obniżenia jego temperatury. Im wyższe SRI, tym chłodniejszy dach w słońcu. Czarne pokrycia mogą mieć ten współczynnik na poziomie 0, ciemne dachy mają zwykle w granicach 20, a nasz preparat COOL-R aż do 107. Dzięki jego zastosowaniu, w upalne dni polepsza się komfort życia w budynku oraz w jego najbliższym otoczeniu – mówi Katarzyna Banachowicz-Figiel, Product Manager z Seleny S.A
 - Innowacyjna  technologia TYTAN Chłodny Dach
Fot. Selena

Cool-R: komfort, trwałość, oszczędność

Zastosowanie COOL-R pozwala nie tylko zapobiegać emisji ciepła, ale też uzyskać wymierne korzyści ekonomiczne. Nowe rozwiązanie Seleny S.A. zapewnia korzyści właścicielom nieruchomości - poprawia trwałość pokryć dachowych i obniża koszty ich konserwacji, polepsza komfort cieplny wewnątrz budynków i w ich otoczeniu. Obniża koszty eksploatacji urządzeń do klimatyzacji i wentylacji oraz przedłuża żywotność pokryć dachowych. COOL-R to także innowacja dedykowana wykonawcom – goście Gali Dekarskiej docenili łatwość aplikacji, w tym możliwość nanoszenia metodą natryskową oraz inne zalety produktu, takie jak szybkie schnięcie oraz wysoką odporność na deszcz, uzyskiwaną w krótkim czasie - ok. 90 min. Produkt tworzy elastyczną (300%), wodoodporną i bezspoinową powłokę.

- Nie bez znaczenia jest też aspekt proekologiczny. COOL-R obniża temperaturę w dużych aglomeracjach miejskich – łagodzi efekt Miejskich Wysp Ciepła (nazywamy tak zjawisko meteorologiczne powodujące podwyższenie temperatury w mieście). Ponadto pozwala zminimalizować emisję gazów cieplarnianych i zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną – dodaje Katarzyna Banachowicz-Figiel. - To prawdziwa innowacja na rynku, liczymy na to, że ze względu na swoje szczególne parametry, produkt znajdzie swoje zastosowanie nie tylko wśród polskich specjalistów, ale także na światowych rynkach. Cieszy nas fakt, że już podczas Gali Dekarskiej COOL-R zyskał uznanie wśród fachowców branży, a nam udało się zaprezentować produkt w tak niecodziennej „zimowej” scenerii i to w samym środku lata.

www.selena.pl
 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt