Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Forum szkół
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

ATLAS szkoli przyszłych budowlańców

Forum szkół - ATLAS szkoli przyszłych budowlańców
Fot. Atlas

Szkolenia i warsztaty z wykorzystaniem produktów, prowadzone przez doświadczonych doradców, to najlepszy sposób na przekazanie wiedzy i umiejętności. ATLAS nie zapomina także o przyszłych adeptach sztuki budowlanej. Łódzka firma objęła patronatem 26 szkół zawodowych w kraju, gdzie przeprowadzi kompleksowe szkolenia.

Celem patronatu jest opieka nad szkołami zawodowymi o profilu budowlanym, realizowana w ramach wspólnej inicjatywy edukacyjnej. Projekt ATLASA jest dostosowany do aktualnie panujących standardów w branży budowlanej i wykonawstwie w kontekście wiedzy i umiejętności związanych z używaniem produktów chemii budowlanej oraz najnowszych technologii. Tym samym, poprzez organizację szkoleń i warsztatów wśród uczniów, obecny na rynku od ćwierćwiecza lider chemii budowlanej, pragnie kształtować polskie budownictwo, wyznaczać kierunki rozwoju oraz podwyższać poziom oferowanych usług i przeprowadzanych inwestycji.

Organizatorzy projektu chcą wspierać przyszłych wykonawców, jeszcze przed rozpoczęciem przez nich profesjonalnej kariery zawodowej, poprzez pracę z konkretnymi produktami i rozwiązaniami systemowymi. Zajęcia prowadzą doświadczeni szkoleniowcy, w tym Certyfikowani Fachowcy ATLAS, a do udziału w szkoleniach zaproszeni są również nauczyciele z danych placówek, pragnący być na bieżąco z osiągnięciami w budownictwie. Poszczególne zagadnienia realizacyjne są omawiane na realnych przykładach z wykorzystaniem wyrobów nieodpłatnie przekazanych szkołom przez ATLASA. Łódzka firma dodatkowo wspiera uczestników akcji w wyposażeniu pracowni przeznaczonych do praktycznej nauki zawodu oraz dostarcza materiały dydaktyczne w postaci czasopisma „ATLAS fachowca”, filmów instruktażowych, innych materiałów informacyjnych.

Forum szkół - ATLAS szkoli przyszłych budowlańców
Fot. Atlas

Projekt zainaugurowało spotkanie organizacyjne z przedstawicielami wszystkich szkół na tzw. „poligonie” ATLASA, czyli w specjalnie przygotowanej części Wytwórni Klejów i Zapraw Budowlanych w Zgierzu (należącej do Grupy ATLAS), gdzie przeprowadzane są m.in. walidacje nowowprowadzanych produktów. Do dziś zrealizowano już 10 spotkań warsztatowych, szkoląc około 340 uczniów.

- Zgodnie z naszym motto: „ATLAS wspiera fachowców”, stawiamy nie tylko na doświadczonych wykonawców, ale również na młodzież, która wiąże swoją przyszłość zawodową z branżą budowlaną – mówi Monika Wołkanin, specjalista ds. szkoleń w firmie ATLAS. – Szczególny nacisk kładziemy na praktykę, ćwiczenia prowadzone pod opieką naszych szkoleniowców posiadających nie tylko ogromną wiedzę i umiejętności, ale również talent do ich przekazywania. Z pewną dozą ekscytacji czekamy na efekty naszego projektu edukacyjnego, gdy dzisiejsi uczniowie pojawią się któregoś dnia na egzaminie certyfikacyjnym.

Źródło: ATLAS

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt