Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Forum szkół
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

ROCKWOOL pomaga w edukacji przyszłych budowlańców

Forum szkół - ROCKWOOL pomaga w edukacji przyszłych budowlańców
Szkolenia z Rockwool w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Fot. Rockwool

Odpowiednia wiedza i umiejętności praktyczne to podstawa w sektorze budowlanym. Firma ROCKWOOL, lider w produkcji skalnej wełny powszechnie używanej w budownictwie, chcąc wesprzeć szkoły i dbając o poziom edukacji przyszłych wykonawców szkoli uczniów szkół technicznych i budowlanych w ramach cyklu zajęć teoretycznych i praktycznych. Warsztaty odbywają się na terenie całej Polski i potrwają do marca.

Młodzi ludzie, wkraczając na rynek pracy, często spotykają się z rozbieżnościami pomiędzy tym, czego oczekują pracodawcy, a tym czego uczono ich w szkole. Najnowsza wiedza, wskazówki wykonawcze, a przede wszystkim praktyka to aspekty szczególnie istotne w branży budowlanej. Od odpowiedniego i profesjonalnego wykonania zależy trwałość, estetyka i bezpieczeństwo realizowanych prac. Dlatego firma ROCKWOOL, mając na uwadze jakość wykonawstwa wśród kolejnego pokolenia specjalistów, we współpracy ze szkołami budowlanymi przeprowadza cykl szkoleń teoretycznych i praktycznych na terenie całej Polski. Warsztaty rozpoczęły się w już styczniu i potrwają aż do końca marca. Z możliwości pogłębienia wiedzy mogli skorzystać już uczniowie m.in. w Zespole Szkół Budowlanych im. gen. Józefa Bema we Wrocławiu, Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr. 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łomży i Zespole Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Lublinie – łącznie odbędzie się blisko 40 szkoleń i wykładów w 13 szkołach. Są to pierwsze placówki objęte programem szkoleniowym, który będzie kontynuowany – kolejne szkoły, zainteresowane udziałem w akcji będącej częścią programu Young Experts, realizowanej przez ROCKWOOL, mogą zgłaszać się do firmy.

- Nie od dziś wiadomo, że sporym wyzwaniem jest przygotowanie młodego pracownika w procesie edukacji do realiów rynkowych, tak by jego późniejsza praca była na najwyższym poziomie. Takie działania jak te szkolenia realizowane przez firmę ROCKWOOL, to duży krok w stronę podnoszenia kwalifikacji naszych uczniów. Poprzez fachową wiedzę, szkolenia praktyczne firma ROCKWOOL pomaga nam kształcić przyszłych ekspertów rynku budowlanego – mówi Magdalena Popielewska, Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Szkolenia prowadzą doradcy techniczni ROCKWOOL. Są to spotkania składające się z dwóch części – jednego dnia uczniowie będą poznawali merytoryczne zagadnienia, natomiast innego będą mieli okazję samodzielnie wykonać ocieplenie, pod okiem profesjonalistów. Przyszli wykonawcy zapoznają się z systemami ociepleń przy użyciu skalnej wełny oraz nowoczesnymi technologiami ocieplania budynków, dostępnymi dzisiaj na rynku budowlanym. W trakcie zajęć praktycznych będą mogli samodzielnie wykonać ocieplenie ściany zewnętrznej metodą lekką mokrą, pod okiem ekspertów ROCKWOOL.

- W branży budowlanej nie wystarczy, aby wykorzystane produkty czy technologie były najwyższej jakości – musi iść za tym profesjonalne wykonawstwo. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o młodzież, która dopiero będzie wkraczała na rynek pracy, żeby od samego początku swoją pracą mogli reprezentować najlepsze standardy. Odpowiednie szkolenie uczniów techników i szkół budowlanych jest w interesie całej branży i dlatego my w ROCKWOOL mocno stawiamy na działalność edukacyjną, nie tylko zresztą wśród młodzieży, ale też wśród pracujących już wykonawców – podkreśla Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu ROCKWOOL Polska.

Forum szkół - ROCKWOOL pomaga w edukacji przyszłych budowlańców
Szkolenia z Rockwool w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Fot. Rockwool
Forum szkół - ROCKWOOL pomaga w edukacji przyszłych budowlańców
Szkolenia z Rockwool w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Fot. Rockwool

Cykl szkoleń dla uczniów szkół technicznych i budowlanych jest elementem programu Young Experts, mającego na celu podniesienie poziomu edukacji studentów i uczniów szkół o profilu budowlanym i architektonicznym. Program jest częścią szerokiej, ogólnopolskiej kampanii Szóste paliwo, która ma budować świadomość i informować w tematach związanych z efektywnością energetyczną. ROCKWOOL prowadzi również kampanie edukacyjne dotyczące kwestii związanych z bezpieczeństwem pożarowym. Firma organizuje także cykliczne szkolenia dla już pracujących wykonawców, którzy chcą podwyższać swoje kwalifikacje.

Źródło: Rockwool

 
 
do góryNasze portalePartnerzy

  Kontakt