Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Pokrycia dachowe / Papy
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Innowacyjne PAPY zgrzewalne

Wobec ciągle rosnących wymagań, jakie stawiane są w budownictwie w zakresie profilaktyki przeciwpożarowej, IZOLMAT Gdańsk wzbogacił swoją ofertę produkcyjną o specjalne papy asfaltowe zgrzewalne o właściwościach hamujących rozprzestrzenianie się ognia.

Papy asfaltowe zgrzewalne wierzchniego krycia IZOLMAT PLAN protection® PYE PV250 S5 SS oraz IZOLMAT PLAN ventimax® Top produkowane są z zastosowaniem specjalnego komponentu grafitowego, dzięki czemu maksymalnie utrudniają zapalenie, hamują rozwój dymu i rozprzestrzenianie się ognia. Innowacyjna technika aplikacji specjalnego komponentu grafitowego wyłącznie na osnowę papy, pozwala na bezpieczne i szybkie jej zgrzewanie. Do mocowania tych pap nie są wymagane specjalne umiejętności, wystarczą fachowe umiejętności dekarskie. Posiadanie w ofercie produkcyjnej tak wyjątkowych pap pozwoliło na opracowanie nowych rozwiązań systemowych ? Systemów Izolacji IZOLMAT Fire Protection® przeznaczonych do stosowania na dachach, którym stawia się szczególnie wysokie wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Systemy Izolacji IZOLMAT

Fire Protection?

Są to wytyczne do projektowania i wykonywania izolacji dachów, podające kompletne układy warstw dachu, dla których Izolmat uzyskał Raporty Klasyfikacyjne w zakresie odporności dachu na ogień zewnętrzny. Zostały one wydane po przeprowadzeniu badań przez Instytut Techniki Budowlanej, na podstawie których dach z przekryciem o takiej budowie klasyfikuje się jako BRoof(t1) / NRO.

IZOLMAT PLAN protection?

PYE PV250 S5 SS

Papa asfaltowa zgrzewalna wierzchniego krycia IZOLMAT PLAN protection® PYE PV250 S5 SS (fot. 1) o właściwościach hamujących rozprzestrzenianie się ognia jest rolowym materiałem izolacyjnym otrzymywanym przez odpowiednie pokrycie asfaltem modyfikowanym SBS bardzo wytrzymałej osnowy z włókniny poliestrowej, na którą w procesie produkcji aplikowany jest w specjalnym urządzeniu komponent grafitowy. W razie pożaru cząsteczki komponentu zwiększają ok. 300-krotnie swoją objętość i tworzą niepalną ochronną, zeskorupiałą powłokę. W ten sposób hamują rozwój dymu i rozprzestrzenianie się ognia.

Pokrycia dachowe / Papy - Innowacyjne  PAPY zgrzewalne
Fot.1 Papa IZOLMAT PLAN protection® PYE PV250 S5 SS

IZOLMAT PLAN ventimax? Top

Papa asfaltowa zgrzewalna wierzchniego krycia IZOLMAT PLAN ventimax® Top (fot. 2) jest również papą o właściwościach hamujących rozprzestrzenianie się ognia. Specjalna powłoka spodnia umożliwia przeznaczenie jej do jednowarstwowej renowacji i zarazem wentylacji starych pokryć dachowych z pap asfaltowych bez konieczności ich zrywania. Szczególnie polecana jest do dachów, na których oprócz przeprowadzenia renowacji i wentylacji starego pokrycia dachowego ważne jest utrudnienie zapalenia w przypadku pojawienia się ognia zewnętrznego, a tym samym profilaktyczne zabezpieczenie dachu przed pożarem.

Pokrycia dachowe / Papy - Innowacyjne  PAPY zgrzewalne
Fot.2 Papa IZOLMAT PLAN ventimax® Top

Papa IZOLMAT PLAN ventimax® Top jest rolowym materiałem izolacyjnym produkowanym ze specjalnych, wysokiej jakości składników. Jej osnowę stanowi bardzo wytrzymała na rozrywanie, odporna na przebicie włóknina poliestrowa z komponentem grafitowym, aplikowanym w procesie produkcyjnym tak samo jak w przypadku papy IZOLMAT PLAN protection® PYE PV250 S5 SS. Spodnia strona papy wzmocniona jest impregnowaną, wodoodporną, licencjonowaną włókniną polipropylenową. Ta specjalna włóknina ma niepalne powierzchnie zgrzewania (kolor zielony), dzięki czemu podczas zgrzewania papy asfalt na spodniej stronie pod wpływem ognia palnika nadtapia się tylko poza tymi powierzchniami i papa przymocowana jest nie całą powierzchnią, lecz tylko częścią poza elementami w kolorze zielonym. W ten sposób pod częścią papy (pola w kolorze zielonym), która nie jest zamocowana do podłoża, a tylko na nim leży, tworzy się system kanałów pozwalający na wyrównanie ciśnienia pary wodnej powstającej z zawilgocenia starego pokrycia dachowego. Taki system renowacji pokryć dachowych gwarantuje, że w nowo ułożonej papie nie powstaną pęcherze. Zastosowanie kominków wentylacyjnych umożliwia wyjście pary wodnej na zewnątrz, a zatem zapewniony jest stały wieloletni proces osuszania starego pokrycia dachowego, przy zapewnieniu skutecznej hydroizolacji dachu.

PAPY IZOLMAT PLAN protection? PYE PV250 S5 SS i IZOLMAT PLAN ventimax? Top ze względu na swoje specjalne właściwości hamujące rozprzestrzenianie się ognia umożliwiają realizację założeń profilaktyki przeciwpożarowej na dachach i są absolutną innowacją w dziedzinie budownictwa. Umożliwiają stworzenie nowych, wyższych standardów bezpieczeństwa pożarowego pokryć dachowych.

 
 
do góryNasze portale
Partnerzy

  Kontakt