Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Pokrycia dachowe / Ceramiczne
 

 

 

Publikacje / Pokrycia dachowe / Ceramiczne

 
Zabytkowa dachówka?     [ 14.01.2008 ]

Coraz rzadziej dachówka karpiówka znajduje zainteresowanie klientów, coraz mniej producentów specjalizuje się w jej produkcji. Tymczasem dachówka karpiówka to materiał zarówno na zabytki jak i każdą nowoczesną konstrukcję z dachem o pochyleniu powyżej 27%.

RuppCeramika na zabytkach     [ 14.01.2008 ]

Zabytki to bezcenne dziedzictwo kultury. Ich aktualny wygląd mówi więcej o nas – współczesnych, niż o naszych przodkach. Wiele budynków w Polsce, również historycznych i sakralnych, było przez lata zaniedbywanych lub bezmyślnie dewastowanych. Nadal dużo zabytków znajduje się w złym stanie i wymaga renowacji lub kapitalnego remontu. Dotyczy to nie tylko fasady czy wnętrza, ale też konstrukcji dachowej i pokrycia dachu.

Zastosowanie ultradźwięków do badania zmian gęstości w dachówkach ceramicznych     [ 14.01.2008 ]

W produkcji wyrobów dachówkowych na właściwości produktu finalnego bardzo duży wpływ ma kształtowanie się struktury wyrobu, począwszy od fazy formowania półfabrykatów po wypalanie włącznie [1,2,3]. Już w najwcześniejszym okresie powstawania wyrobu (w fazie przerobu i formowania) w zależności od zastosowanych surowców, maszyn przeróbczych i zastosowanej prasy formierskiej powstają w materiale obszary o zmiennym zagęszczeniu, które w toku procesów termicznych tj. suszenia i wypalania często powodują w gotowym produkcie powstawanie spękań, rozwarstwień i deformacji

Ceramiczne pokrycia dachowe     [ 14.01.2008 ]

Dach jest jednym z najważniejszych elementów budynku. Nie tylko powinien zapewnić ochronę przed szkodliwym działaniem warunków pogodowych, ale spełniać również walory estetyczno-architektoniczne. Dlatego też niezwykle ważną sprawą jest podjęcie decyzji, z jakich materiałów winien zostać wykonany. Dobór taki nie jest łatwy, ponieważ na rynku znajduje się cała gama różnych materiałów pokryciowych, poczynając od dachówek ceramicznych poprzez wyroby metalowe i cementowe, a na wyrobach bitumicznych kończąc.

Sposób na trudny dach     [ 14.01.2008 ]

Wszelkie krągłości, wklęsłe i wypukłe płaszczyzny dachu, stożki, można dzisiaj pokryć bez cięcia dachówek. Służą temu specjalne komplety dachówek zakładkowych, tzw. kliny dachowe oraz zestawy karpiówek na dachy stożkowe.

Dachówki ceramiczne według norm europejskich     [ 14.01.2008 ]

W niedługim czasie będą powszechnie użytkowane normy europejskie dotyczące dachówek ceramicznych. Pierwsze normy europejskie (EN) z tego zakresu już zostały wprowadzone do Polskich Norm (PN), pozostałe są przygotowywane do powszechnej ankietyzacji.

Historia nowoczesnych technik wypału dachówek ceramicznych     [ 14.01.2008 ]

W dawnych czasach do wyrobu dachówki potrzebna była jedynie płaska drewniana forma, do której ręcznie wrzucano glinę, ugniatano ją i wygładzano kawałkiem drewna. Czteroosobowy zespół potrafił w ten sposób, posługując się najprostszymi środkami pomocniczymi, wytworzyć około 1000 dachówek dziennie. Wypalanie cegieł i dachówek odbywało przy pomocy węgla i piachu w piecach polowych, w cyklach trwających od marca do października.

Historyczny dach w nowym wydaniu     [ 04.04.2002 ]

Nowe pokrycie dachu na kościele zamkowym w mieście Lutra - Wittenberdze. Kościół zamkowy w mieście Lutra - Wittenberdze należy dzisiaj do światowego dziedzictwa kulturowego. W tym miejscu w roku 1517 rozpoczęła się reformacja. Zabytkowy dach kościoła pokryto glazurowanymi karpiówkami, których kształt i kolorystyka odpowiada historycznym wzorom.

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 (9)  



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt