Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Akcesoria dachowe
 

 

 

Publikacje / Akcesoria dachowe

 
Siatki asekuracyjne     [ 12.09.2008 ]

Co roku eksperci podają alarmujące dane na temat liczby wypadków na budowach. Źle zabezpieczone narzędzia, trudne warunki atmosferyczne, zmęczenie, nieuwaga, niestaranność i niewłaściwe użytkowanie sprzętu – to tylko niektóre z przyczyn wypadków. Szczególnie wysoka w statystykach liczba upadków z wysokości podczas wykonywania prac budowlanych, utwierdza tylko w przekonamiu o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia pracowników i terenu budowy.

Vent-Roll i AquaTec – pełna ochrona dachu     [ 11.09.2008 ]

Konstrukcja i izolacja cieplna musi być chroniona przed wilgocią zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz budynku. Mówiąc więc o oddziaływaniu klimatu na przegrody zewnętrzne należy wziąć pod uwagę nie tylko zewnętrzną naturalną wilgotność powietrza otoczenia i deszcz, ale także wilgotność w użytkowych pomieszczeniach pokojowych oraz stosunki temperaturowe wewnątrz i na zewnątrz.

MAGE – mocuje i łączy     [ 02.09.2008 ]

Odpowiadając na potrzeby rynku stawiane mocowaniom oraz różnorodność zakresów ich zastosowania, dążąc do znalezienia ekonomicznego i bezpiecznego rozwiązania problemów z zakresu techniki zamocowań, firma MAGE stworzyła rozwiązania właściwie dla każdego zakresu zastosowania.

Elektryzująca technologia TEGOSOLAR     [ 14.07.2008 ]

Większość prądu, który kupujemy od elektrowni powstaje w wyniku spalania węgla. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo jest to szkodliwe dla środowiska. Jednak nasz dom może korzystać z odnawialnego źródła energii – z samego Słońca. Umożliwiają to… dachówki! Specjalne dachówki solarne TEGOSOLAR firmy Tegola to jednak nie tylko ekologia. Ich zastosowanie może nawet całkowicie wyeliminować domowe rachunki za elektryczność.

Kłopotliwe uszczelnienia     [ 25.06.2008 ]

Przenikanie przez pokrycie dachowe wilgoci, dymu i gazów to rzecz trudna do uniknięcia, ale bardzo kłopotliwa dla dekarza. Dotyczy to zwłaszcza uszczelnień przy kominach, wywietrznikach i oknach dachowych – pracochłonnych i żmudnych w wykonaniu. Już lepiej zdać się na gotowe systemy, które dziś oferuje wiele firm.

Uniwersalna wiatroizolacja MP 100 dla ścian i dachów     [ 25.03.2008 ]

Wiatroizolacja przy zastosowaniu wysokoparoprzepuszczalnej membrany MP 100 znajduje zastosowanie w ścianach, przegrodach budowlanych, w ścianach zewnętrznych wykonywanych w technologii budownictwa szkieletowego, na dachach skośnych.

Bezpieczeństwo w budownictwie – szkolenie     [ 20.03.2008 ]

Siatki asekuracyjne w budownictwie to temat szkolenia dla firm wykonawczych, zorganizowanego przez Stowarzyszenie DAFA w poł. października we Wrocławiu. Jednym z celów DAFA jest promocja poprawnej kultury wykonawczej.

Gąsior kalenicowy wentylowany DUO VENT     [ 20.03.2008 ]

Prawnie chroniony i zarejestrowany w Urzędzie Patentowym RP gąsior kalenicowy wentylowany DUO VENT dzięki swojej unikalnej konstrukcji, charakteryzuje się do­skonałą wentylacją połaci dachowych poprzez kalenicę dachu. System regulacji gąsiora od 12-90 stopni pozwala na montaż na każdym dachu spadzistym.

Dodatki z metalu – funkcjonalne i trwałe (cz. 2)     [ 20.03.2008 ]

Do wentylacji dachu rynek oferuje nam szeroki zakres produktów, jednak większość z nich nie wytrzymuje wpływu agresywnych czynników środowiska (deformowanie, łamliwość i płowienie pod wpływem wysokiej temperatury bądź promieniowania UV). W ekstremalnych warunkach najlepiej sprawdzają się produkty z metalu.

Profesjonalne taśmy do sklejania i reperacji     [ 20.03.2008 ]

Standardy funkcjonujące w budownictwie na rynkach zachodnich, z przykrością należy stwierdzić, wciąż są wyższe niż na rynku krajowym. Sytuacja ta wynika z wielu czynników powszechnie znanych. Zamiast analizować przyczyny skupmy się na merytorycznych przesłankach powielania rozwiązań na przykładzie profesjonalnych taśm do sklejania i reperacji folii dachowych i budowlanych.

poprzednia 1 2 3 4 5 6 (7) 8 9 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt