Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy płaskie
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Dachy płaskie

 
Lekki dach     [ 25.03.2008 ]

Warto się zastanowić jak odciążyć dachy płaskie. Rodzaj płyt użytych do ich izolacji w zasadniczy sposób wpływa zarówno na trwałość dachu, jak i na jego efektywność. Grubość i ciężar płyt będą miały ogromne znaczenie przy projektowaniu całej konstrukcji budynku. Odpowiednio dobrana izolacja pozwoli uniknąć zbyt wielkich obciążeń i związanych z nimi kłopotów (katastrofy budowlane). Wpłynie również na większą wydajność pracy i mniejsze obciążenie wykonawców ciężarem przenoszonych materiałów.

Dach płaski czy skośny     [ 20.03.2008 ]

Dach i elewacja budynku to podstawowe składniki tzw. obrazu architektonicznego budynku i nieodłączne składniki konstrukcji budynku. Najważniejszą funkcją dachu jest ochrona domu przed wpływem opadów atmosferycznych. Na zewnętrzny kształt dachu wpływ ma zarówno rodzaj materiału pokryciowego jak i warunki klimatyczne. Coraz więcej uwagi przykłada się także do zwyczajów regionalnych. Projektując rodzaj dachu musimy dostosować rozwiązanie techniczne do przeznaczenia poddasza oraz kształ- tu rzutu poziomego budynku. Jeżeli szerzej zastanowimy się nad tytułowym pytaniem, to okazuje się, że możemy je rozwinąć rozpatrując dodatkowe problemy. Nie tylko płaski, czy skośny, ale także: jeśli płaski to czy kopertowy, czy ze spadami dwukierunkowymi, a może ze spadkiem jednokierunkowym? A jeśli skośny, to o jakim pochyleniu połaci i w konsekwencji, z jakim pokryciem? Można także postawić pytanie: dach, czy stropodach, a może stropodach wentylowany? Oczywiście wraz z nabywaniem coraz szerszej wiedzy, wzrośnie ilość naszych wątpliwości.

Stropodachy     [ 13.03.2008 ]

Dachy płaskie, o kącie nachylenia od 0 do 15°, tak w przypadku budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych czy użyteczności publicznej pełnią jednocześnie dwie funkcje - stropu oraz dachu. Z tego też względu często bywają nazywane stropodachami. Składają się one z kilku zróżnicowanych materiałowo warstw konstrukcyjnych i stanowią przegrodę budowlaną nad ostatnią kondygnacją budynku. W przypadku tego rozwiązania nie ma poddasza.

Nowa generacja pap zgrzewalnych w technologii SZYBKI PROFIL SBS     [ 30.01.2008 ]

ICOPAL S.A. Zduńska Wola wprowadził na rynek nową generację pap modyfikowanych SBS, wykorzystując unikalną, opatentowaną (Patent Europejski Nr EP 0.483.274/07.2010) technologię SZYBKI PROFIL. Papy te stały się przełomem technicznym i jakościowym w porównaniu do zwykłych pap płaskich.

Tarasy w technologii dachu odwróconego     [ 15.01.2008 ]

W nowoczesnej zabudowie miejskiej, z uwagi na ograniczoną przestrzeń, w coraz większej ilości budynków, zarówno mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej, powszechne staje się zagospodarowywanie dachów płaskich jako tarasów, które służą jako miejsce wypoczynku.

Stropy betonowe cz. II     [ 15.01.2008 ]

O doborze typu stropu decyduje przede wszystkim przeznaczenie i rodzaj budynku, rozpiętości między podporami oraz rodzaj i wartość przewidywanych obciążeń. Konieczne jest także uwzględnienie wymagań w zakresie odporności ogniowej. W budynkach jednorodzinnych zwykle zaleca się stosowanie stropów, które można montować bez konieczności korzystania z ciężkiego sprzętu. Realizacje budynków wielomieszkaniowych i użyteczności publicznej, pozwalają na stosowanie w konstrukcji elementów wielkowymiarowych.

poprzednia 1 2 3 4 5 (6)  Nasze portalePartnerzy

  Kontakt