Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Pokrycia dachowe / Blaszane
 

 

 

Publikacje / Pokrycia dachowe / Blaszane

 
Dach stalowy dla domu jednorodzinnego     [ 09.07.2013 ]

Jaki dach wybrać? – przed takim dylematem staje wielu inwestorów planujących prace budowlane. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się łatwe w montażu i lekkie pokrycia wykonane z blachy. Jednak poszczególne modele pokryć stalowych różnią się właściwościami, trwałością i walorami estetycznymi. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę decydując się na pokrycie blaszane.

Wizualizator dachu     [ 05.09.2012 ]

Planujesz zakup dachu? Niezależnie czy budujesz nowy dom, czy wymieniasz stary dach, sprawdź jak działa wizualizator dachu Ruukki.

Jednowarstwowe, nieocieplane dachy ze stalowych blach fałdowych
- wytyczne DAFA z zakresu planowania i wykonania
    [ 05.12.2010 ]

Jednowarstwowe nieocieplane przekrycia dachowe wykonane ze stalowych blach fałdowych znajdują zastosowanie głównie w dachach stanowiących osłonę przed wpływem czynników atmosferycznych. Ułożone wzdłuż spadku dachu od kalenicy do okapu blachy fałdowe spoczywają na płatwiach. Stanowią element zamykający pomieszczenie i są jednocześnie powłoką dachową odprowadzającą wodę. Te proste konstrukcje dachowe znajdują zastosowanie w budowlach, co do których nie są postawione jakiekolwiek wymagania pod względem ochrony termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej oraz szczelności przed przenikaniem pyłu i nawiewanego śniegu. Do takich budowli należą na przykład nieogrzewane hale magazynowe, zadaszenia peronowe, zadaszenia stacji benzynowych, podcienie, wiaty, budynki gospodarcze lub hale zakładów wytwarzających ciepło.

Miedź - szlachetny materiał. Pokrycia dachowe z blachy miedzianej     [ 15.06.2010 ]

Jednym z bardziej efektownych materiałów stosowanych jako pokrycia dachowe jest blacha miedziana kładziona na rąbek. Z blachy miedzianej w arkuszach wykonuje się również rynny, kształtki a także obróbki blacharskie.

Premiera Ruukki Classic Premium     [ 30.11.2009 ]

Nowy, unikalny na polskim rynku produkt - blachę na rąbek stojący ClassicTM Premium o szczególnych właściwościach izolacji akustycznej - wprowadziła do swojej oferty firma Ruukki Polska. ClassicTM Premium produkowana jest z blachy stalowej, powlekanej powłoką Pural, o specjalnej, wytłaczanej strukturze. To najbardziej zaawansowany technologicznie produkt Ruukki, charakteryzujący sie niespotykanymi na rynku parametrami.

Nowość: Blachodachówka Spektrum HDP Malaga Mat     [ 22.06.2009 ]

Prezentujemy nowy kolor blachodachówki idealnie komponujący się z drewnianymi domami lub budowanymi w stylu śródziemnomorskim. To HDP Malaga Mat w barwach gorącej, piaszczystej plaży.

Pokrycie dachu blachą czy dachówką bitumiczną     [ 19.03.2009 ]

Dach jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcji budynku. Od jego trwałości zależy także trwałość pozostałych elementów struktury domu. Podstawową rolą stawianą dachom jest odporność na działanie czynników atmosferycznych. Dobry dach musi chronić dom nie tylko przed wpływem opadów, ale także zabezpieczać przed działaniem wiatru. W pojęciu "dachu" mieści się cały skomplikowany układ konstrukcji wsporczej, warstw izolacji termicznej, przeciwwilgociowej i przeciwwiatrowej, systemy odprowadzania wody opadowej lub śniegu. Jednak elementem najlepiej widocznym w układzie dachu jest jego pokrycie. Ono właśnie decyduje o "urodzie" dachu, ale także wpływa na bezpieczeństwo użytkowania i długość okresów między remontami, a w konsekwencji na koszty eksploatacyjne domu. Pokrycie dachu powinno być ognioodporne lub przynajmniej niepalne.

Dachy metalowe – rodzaje i właściwości materiałów pokryciowych z blachy     [ 20.02.2009 ]

Blaszane dachy cieszą się ogromną popularnością. Zalety montażowe pokryć z blachy, coraz to nowsze i ulepszone powłoki ochronne blach stalowych i aluminiowych, docenione właściwości aluminium i cynku, niesłabnąca sława długowiecznej miedzi, rosnąca popularność „równających” do niej splendorem i szczególnymi własnościami blach cynkowo-tytanowych – to wszystko sprawia, że metale chętnie stosowane są zarówno w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, jak i do krycia ogromnych centrów handlowych, obiektów przemysłowych oraz reprezentacyjnych i sakralnych – w architekturze nowoczesnej i tradycyjnej. Służy tym, którzy szukają rozwiązań dobrych, ale szybkich i tanich, jak i tym, którym zależy na trwałości i jakości pokrycia, niezależnie od ceny i pracochłonności.

Pokrycia blaszane - przegląd     [ 05.01.2009 ]

Pokrycia blaszane - przegląd, czyli e-prezentacja rynkowej oferty blaszanych pokryć dachowych na rynku polskim.

Prestiż nie tylko w pałacach – dachówki Metal Line     [ 06.10.2008 ]

Dawniej pokrycia dachowe z miedzi spotkać można było jedynie na kościołach, zamkach, pałacach czy bogatych rezydencjach. Wysoka cena tego surowca odstraszała potencjalnych zainteresowanych. Dziś za sprawą dachówek w rozsądnej cenie z linii Metal Line firmy Tegola ten niezwykle wytrzymały materiał każdy może mieć na swoim dachu.

poprzednia 1 2 3 4 (5) 6 następna





Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt