Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy płaskie
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Dachy płaskie

 
Dach płaski     [ 25.03.2008 ]

Wybitny architekt włoskiego Odrodzenia, Andrea Palladio, autor traktatu „Cztery księgi o architekturze” tak pisze o dachach: „Dach chroni mieszkańców przed deszczem, śniegiem, żarem słońca i wilgocią nocy, a nadto jest bardzo użyteczny dla samej budowli, gdyż odrzuca daleko od ścian wodę deszczową, która choć z pozoru niewiele szkodzi, jednak z biegiem czasu powoduje ogromne zniszczenia.

Kierunki unowocześniania technologii pap termozgrzewalnych teraz i w przyszłości     [ 25.03.2008 ]

Rozwój technologii pap termozgrzewalnych, sprowadza się aktualnie do techniki łączenia materiału izolacyjnego z podłożem. Poza najczęstszymi próbami z różnego rodzaju preparatami pośredniczącymi w kształtowaniu adhezji (przyczepności), czyli tzw. „preimerami”, rozpatruje się również metody mechaniczne, których podstawową wadą jest wyższy koszt, wynikający głównie z większej pracochłonności operacji instalacyjnych.

Zagadnienia konstrukcyjno-materiałowe oraz cieplno-wilgotnościowe dachów zielonych     [ 25.03.2008 ]

ematyka artykułu obejmuje głównie zagadnienia konstrukcyjno-materiałowe oraz cieplne dachów zielonych na podstawie informacji prezentowanych przez innych autorów. Wybór materiałów informacyjnych był wykonywany w taki sposób, by w maksymalnym stopniu wyeksponować walory techniczne i ekologiczne materiałów z tworzyw sztucznych lub kompozytów bitumicznych z ich udziałem.

Dachy płaskie: styropian zamiast wełny?     [ 25.03.2008 ]

Nowy system styropianowy zaczyna wypierać wełnę mineralną, która była dotychczas najpopularniejszym materiałem do termoizolacji dachów płaskich. Co zrobić gdy wełny mineralnej brakuje na rynku lub ceny są zbyt wysokie?

Nowa generacja pap zgrzewalnych w technologii Szybki Profil sbs     [ 25.03.2008 ]

ICOPAL S.A. Zduńska Wola wprowadził na rynek nową generację pap modyfikowanych SBS, wykorzystując unikalną, opatentowaną (Patent Europejski Nr EP 0.483.274/07.2010) technologię SZYBKI PROFIL. Papy te stały się przełomem technicznym i jakościowym w porównaniu do zwykłych pap płaskich.

Papa papie nierówna     [ 25.03.2008 ]

Jeszcze kilkanaście lat temu wszystko było proste. Na rynku dostępne były jedynie trzy rodzaje prostych pap tradycyjnych na wkładce z tektury lub z welonu szklanego. Wszystkie przyklejane za pomocą lepiku asfaltowego na gorąco. Przy wykonywaniu dowolnej izolacji wybór ograniczał się najczęściej do decyzji z ilu warstw papy ją wykonamy.

Kształtowanie spadków w termoizolacji dachu płaskiego     [ 25.03.2008 ]

Wymagania inwestorów dotyczące izolacji dachów płaskich są coraz większe i dotyczą nie tylko energooszczędności, bezpieczeństwa i trwałości wyrobów, ale również zapewnienia ich sprawnego i skutecznego montażu. Możliwość szybkiego prowadzenia robót związanych z wykonaniem ocieplenia i pokrycia jest szczególnie istotna w przypadku dachu. Przykładem systemowego rozwiązania, spełniającego wyżej wymienione wymagania jest System Płyt Spadkowych DACHROCK SPS. Jest on przeznaczony do kształtowania spadków - potrzebnych do odprowadzania wód opadowych - w warstwie termoizolacji

Płaski dach bez mostków     [ 25.03.2008 ]

Stropodach niewentylowany, zwany dachem płaskim, to przegroda, przez którą może „uciec” do 30% ciepła z ogrzewanego budynku. Zapobiegnie temu poprawnie zaprojektowana i ułożona izolacja termiczna. Ważne jednak, by w dachu takim ograniczyć do minimum ilość mostków termicznych. W przeciwnym razie, mimo dużych kosztów poniesionych na ocieplenie, wciąż będzie dochodzić do strat cennej energii.

Dachy odwrócone – materiały pokryciowe i problemy wykonawcze     [ 25.03.2008 ]

Coraz częściej w praktyce budowlanej spotykamy się z pojęciem dachu odwróconego. W dachu tym zamianie uległ układ warstw termo- i hydroizolacyjnych. Bezpośrednio na konstrukcji układa się warstwę hydroizolacyjną, a dopiero na nią izolację termiczną. Wykończenie takiego dachu może stanowić warstwa żwiru lub płytek, w przypadku gdy jesteśmy zainteresowani uzyskaniem dodatkowej przestrzeni tarasowej. Można także na nim ułożyć warstwę ziemi i wykończyć go w formie dachu zielonego. Dachy zielone są właśnie tą formą pokrycia dachu płaskiego, która ze względów estetycznych zdobywa coraz większą popularność.

Przeciwogniowo i lekko     [ 25.03.2008 ]

irma SWISSPOR Polska wprowadziła w 2007 roku na rynek trzy nowe systemy przeznaczone do termo i hydroizolacji budynków. Spełniają one aktualne wymogi odporności ogniowej oraz pozwalają na redukcję ciężaru przekrycia, co ma niebagatelny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych.

poprzednia 1 2 3 4 (5) 6 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt