Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy płaskie
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Dachy płaskie

 
Przekrycia dachów – wymagania w zakresie odporności ogniowej     [ 11.07.2008 ]

Podstawową funkcją przekrycia dachu jest zabezpieczenie budynku przed wpływami atmosferycznymi. Jednak drugą równie ważną funkcją, istotną zwłaszcza przy pokryciach dachowych o dużych powierzchniach jest ochrona przeciwpożarowa budynku.

Disprobit Tytan Professional – ochrona dachów i fundamentów     [ 02.07.2008 ]

Disprobit Tytan Professional to masa asfaltowo-kauczukowa, należąca do nowej generacji Abizoli – doskonale znanych w Polsce środków zabezpieczających przed wilgocią. Disprobit idealnie nadaje się zarówno do konserwacji i renowacji dachów, jak i do wykonywania nowych zabezpieczeń przeciwilgociowych - bezspoinowych powłok dachowych na podkładzie z warstwy papy czy włókniny oraz lekkich izolacji podziemnych części budynku.

Jak zlokalizować przeciek?     [ 27.06.2008 ]

Zlokalizowanie miejsca przecieku w dachu płaskim, zwłaszcza o pokryciu bitumicznym, nie jest łatwe. Często jest bowiem tak, że woda ze stropu kapie nie w tym miejscu, gdzie znajduje się dziura; woda płynie od niej dalej po pokryciu stropu aż znajdzie sobie dogodne miejsce przecieku. Zaklejanie dziur widocznych gołym okiem nie zawsze załatwia sprawę, bo ta prawdziwa może być niewidoczna i dach może nadal przeciekać.

Dachy płaskie – sposoby odprowadzania wody     [ 10.06.2008 ]

Na przełomie dziejów częściej spotykaną formą dachu były dachy spadziste. Spowodowane to było względami praktycznymi. Dach spadzisty lepiej odprowadzał wodę, dzięki temu jakość zastosowanych na nim materiałów mogła być niższa. Nie bez znaczenia był też fakt, że nie było konieczności projektowania takiego dachu do przenoszenia dodatkowych obciążeń związanych z zaleganiem na nich śniegu, co jest szczególnie ważne w naszej strefie klimatycznej.

Izolacja dachów płaskich     [ 29.05.2008 ]

Ocieplać można i należy nie tylko ściany budynków, ale również ich dachy. Odpowiednia izolacja dachu niezależnie od tego, czy jest to obiekt mieszkalny, produkcyjny, czy usługowo-handlowy, przynosi bowiem wiele korzyści, wstępujących zarówno na etapie projektowania, użytkowania, a nawet w trakcie rozbiórki obiektu.

Z dachu płaskiego w skośny     [ 26.03.2008 ]

Dach nad tarasem domku letniskowego. Spadek na daszku niewielki, ale do wewnętrznej części dachu. Skutkiem takeiej konstrukcji wewnetrzna część dachu jest zarazem rynną odprowadzającą wodę do sury spustowej umiejscowionej z boku dachu

Montaż kominka wentylacyjnego     [ 26.03.2008 ]

Kształtowanie spadku przy kominie     [ 26.03.2008 ]

Dach płaski z niewielkim spadkiem. Problem u inwestora pojawił się po kilkunastu latach eksploatacji dachu. Spływająca woda natrafiała mniej więcej w 3/4 długości dachu na przeszkodę - komin (rys 1). Komin wymurowany z cegły stał się przy dużych opadach barierą, która zatrzymywała wodę na długo po opadach. Po prostu od strony spływu z dachu tworzyła się kałuża. Stojąca woda sukcesywnie przesączała się mikroszczelinami na połączeniu dach - komin do wnętrz budynku.

Dachy zielone w aspekcie ekologiczno-technicznym     [ 25.03.2008 ]

Dach to przegroda budowlana przykrywająca budynek od góry, chroniąca pomieszczenia położone pod nim od wpływów atmosferycznych. W zależności do przeznaczenia przykrytych nim pomieszczeń, funkcja dachu może się tylko ograniczać do zapewnienia skutecznej ochrony przed wpływem opadów atmosferycznych. Dotyczy to np. dachów nad nie ogrzewanym garażem.

Polistyren ekstrudowany STYROFOAM® jako izolacja termiczna dachów płaskich o odwróconym układzie warstw – kluczowe parametry     [ 25.03.2008 ]

W coraz bardziej zurbanizowanym krajobrazie dachy płaskie są tym elementem konstrukcji budynków, który przy właściwym zagospodarowaniu rekompensować może przestrzeń zajmowaną przez już istniejące lub powstające nowe obiekty. Najpopularniejsze jest przekształcenie ich w dachy zielone (ekstensywne lub intensywne), tarasy, ciągi komunikacyjne lub parkingi.

poprzednia 1 2 3 (4) 5 6 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt