Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Wydarzenia i Nowości
 

 

 

Publikacje / Wydarzenia i Nowości

 
MILIARDY ZŁOTYCH NA OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII     [ 07.07.2015 ]

Strategia rozwoju krajów unijnych „Europa 2020” zakłada radykalne zmiany w różnych sektorach rozwoju. Kluczową inicjatywą tej strategii jest walka ze zmianami klimatu i zrównoważone wykorzystanie energii. Główny cel jaki stawia sobie Europa to redukcja zużycia energii pierwotnej o 20%*. W ramach realizacji tego celu w Polsce pojawia się coraz więcej programów dofinansowania miejskiej efektywności energetycznej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wydał na termomodernizację budynków publicznych już ponad 2 mld złotych, a kolejne projekty są w trakcie realizacji.
Efektywność energetyczna jest jedną z czterech kategorii w tegorocznej edycji Konkursu ECO-MIASTO, skierowanego do samorządów lokalnych.

ArcelorMittal wyróżniony etykietą ECCA Premium®     [ 06.07.2015 ]

ArcelorMittal został wyróżniony etykietą jakości i zrównoważonego rozwoju ECCA Premium® za produkty ze stali powlekanej do zastosowań zewnętrznych. Certyfikaty uzyskały produkowane na liniach w polskim oddziale ArcelorMittal w Świętochłowicach wyroby: Granite®Deep Mat, Storm, HDS, PVDF 25 um, Granite®Cloudy, Wood, Standard, HD, HDX oraz Quartz.

Modny kolor dachówek. Od lipca promocja BRAAS     [ 30.06.2015 ]

Od 1 lipca Monier BRAAS wprowadza promocję na wszystkie modele dachówek w kolorze czarnym. Jest to odpowiedź na panujące na rynku trendy i wciąż rosnące zainteresowanie dachami w ciemnych kolorach. Promocja potrwa do 31 sierpnia.

Nowy Zarząd Stowarzyszenia DAFA     [ 29.06.2015 ]

Nowe władze Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA wybrane zostały 28 maja podczas IX Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia DAFA, zorganizowanego w Zamku w Pułtusku. W spotkaniu udział wzięło ponad 120 gości - reprezentantów firm członkowskich. Prezesem Stowarzyszenia wybrany został ponownie Witold Okoński. Do Zarządu weszli również Maciej Borodzicz, Adam Krzanik, Krzysztof Pruszyński, Adam Sulasza. Na Członków Komisji Rewizyjnej wybrano Wojciecha Całkę, Jarosława Kowalczyka i Mariusza Pawlaka. Władze DAFA wybierane są na trzyletnią kadencję.

„Mistrzowie Izolacji” wystartowali po raz czwarty! 1.06.2015 - 30.09.2016     [ 25.06.2015 ]

Atrakcyjne prezenty, wiele różnych korzyści i zupełnie nowa, zaskakująca nagroda główna – to wszystko czeka na wykonawców biorących udział w czwartej edycji programu Mistrzowie Izolacji, organizowanego przez markę ISOVER – producenta materiałów izolacyjnych. Program potrwa do 30.09.2016 r.

Płaska dachówka Teviva w technologii CISAR     [ 24.06.2015 ]

Od 1 lipca BRAAS wprowadza pierwszą płaską dachówkę w technologii CISAR – Tevivę. Decyzja ta wpisuje się w ogólny trend na rynku pokryć. Prosty kształt dachówki oraz ciemne kolory doskonale pasują do współczesnej architektury.

ATLAS nagrodzony przez IBM     [ 21.06.2015 ]

W dniach 17-18 czerwca w Toruniu odbyła się „Akademia IBM Social Business 2015” , poświęcona najnowszym aplikacjom służącym pracy grupowej. Grupa ATLAS, która realizuje dynamiczną konsolidację swoich spółek i której przedstawiciele wystąpili jako prelegenci, została uhonorowana przez IBM nagrodą za najbardziej kreatywne i innowacyjne wdrożenie Social Business w Polsce. W imieniu firmy, nagrodę odebrał dr Henryk Siodmok, Prezes Zarządu Grupy ATLAS.

OMEGA – nowe oblicze kalenic     [ 17.06.2015 ]

Kalenica Omega to innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez firmę Blachy Pruszyński. Ta nowa wersja kalenicy baryłkowej cechuje się oryginalnym, niepowtarzalnym kształtem, który doskonale komponuje się z każdym pokryciem ze stali, stanowiąc jego niebanalne wykończenie.

STARTUJE KONKURS ECO-MIASTO 2015     [ 17.06.2015 ]

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu ECO-MIASTO zostało oficjalnie rozpoczęte. Od 18 czerwca do 30 września br. samorządy mogą zgłaszać się do udziału w konkursie, w którym wyłonione zostaną te, które najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju. W tym roku miasta mogą zgłaszać się w czterech kategoriach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna, gospodarka odpadami i gospodarka wodna. W ramach projektu ECO-MIASTO organizowane są także seminaria tematyczne.

Ministerstwo Gospodarki patronem honorowym Konkursu WIKTORIA     [ 15.06.2015 ]

Ministerstwo Gospodarki objęło patronatem 18. edycję konkursu gospodarczego WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców. Statuetkę WIKTORIA najlepsze polskie firmy odbiorą podczas uroczystej Gali 24. października 2015r. w Warszawie. Przedsiębiorstwa, które nie otrzymały nominacji, a chcą wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać się do 15. lipca 2015r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: www.nagrodawiktoria.pl/o-konkursie/materialy-konkursowe. Zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne.

poprzednia 19 20 21 22 23 24 25 26 27 (28) 29 30 31 32 33 34 35 36 37 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt