Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Rynny i odwodnienia
 

 

 

Publikacje / Rynny i odwodnienia

 
System Galeco LUXOCYNK
– sprawdzone rozwiązanie w ekonomicznej odsłonie
    [ 10.08.2011 ]

Galeco – polska firma, bedąca liderem rynku systemów rynnowych - wprowadziła zupełnie nowy system rynnowy Galeco LUXOCYNK. Nowatorskie rynny powstały w oparciu o sprawdzone rozwiązania systemu Galeco STAL, ponadto zostały wyprodukowane z najwyższej jakości stali ocynkowanej powleczonej organiczną warstwą ochronną. Nowe rynny firmy Galeco są zatem nie tylko odporne i wytrzymałe, ale zapewniają także stylową estetykę na długie lata.

Firma MARLEY już po raz siódmy
laureatem BUDOWLANEJ MARKI ROKU!!!
    [ 07.07.2011 ]

Dnia 30 czerwca br. w Businessman Institute w Warszawie odbyła się Gala Wręczania Nagród Budowlana Marka Roku 2010. Ranking Marek Budowlanych został przeprowadzony przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku już po raz siódmy.

Grunt to trwałe rynny     [ 26.04.2011 ]

Przy wyborze rynien, inwestorzy coraz częściej decydują się na te wykonane ze stali, poniewż dzięki swojej trwałości i odporności na działanie czynników atmosferycznych rynny metalowe przetrwają w każdych warunkach.

Akcesoria Plannja Siba – efektowne wykończenie domu     [ 13.07.2010 ]

System odwadniający tworzą nie tylko rynny i rury spustowe, ale też szereg akcesoriów, dzięki którym są one stabilne i wytrzymałe. Ważne jest, aby wszystkie elementy były najwyższej jakości i w połączeniu ze sobą tworzyły spójną całość. Tylko wtedy mamy gwarancję, że budynek będzie odpowiednio chroniony nawet podczas najbardziej ekstremalnych opadów deszczu.

Nowość! Stalowe narożniki firmy Galeco – idealne rozwiązanie pod każdym kątem     [ 14.03.2010 ]

Stabilność i niezawodność systemu rynnowego zależą przede wszystkim od jakości oraz kompatybilności jego elementów składowych. Narożnik zewnętrzny 130 mm regulowany w kącie 1050-1350, narożnik 110 mm klamrowy oraz narożniki 130 mm z systemem kluczykowym – nowości w ofercie firmy GALECO – sprawiają, że montowanie systemu rynnowego nigdy nie było tak proste, a w połączeniu z pozostałymi elementami systemu rynnowego Galeco STAL są gwarantem efektywnego odprowadzania wody z całej połaci dachowej.

Odwodnienia powierzchni     [ 09.03.2009 ]

W zależności od wielkości terenu, który wymaga odwodnienia, a także intensywności opadów oraz wymogów architektonicznych, stosować można odwodnienia punktowe i liniowe.

Rury odpływowe Möck     [ 27.06.2008 ]

Skuteczne odwadnianie dachów płaskich, tarasów i balkonów wymaga sprawnego, zawsze drożnego odprowadzania wody, zwłaszcza w sytuacjach ekstremalnych, na przykład w czasie gwałtownej ulewy. Systemy takich odwodnień oferuje m.in. firma Möck z siedzibą w Tübingen. Można je instalować zarówno w nowych budynkach, jak i przy okazji renowacji starych budowli.

Kłopotliwe uszczelnienia     [ 25.06.2008 ]

Przenikanie przez pokrycie dachowe wilgoci, dymu i gazów to rzecz trudna do uniknięcia, ale bardzo kłopotliwa dla dekarza. Dotyczy to zwłaszcza uszczelnień przy kominach, wywietrznikach i oknach dachowych – pracochłonnych i żmudnych w wykonaniu. Już lepiej zdać się na gotowe systemy, które dziś oferuje wiele firm.

Dachy płaskie – sposoby odprowadzania wody     [ 10.06.2008 ]

Na przełomie dziejów częściej spotykaną formą dachu były dachy spadziste. Spowodowane to było względami praktycznymi. Dach spadzisty lepiej odprowadzał wodę, dzięki temu jakość zastosowanych na nim materiałów mogła być niższa. Nie bez znaczenia był też fakt, że nie było konieczności projektowania takiego dachu do przenoszenia dodatkowych obciążeń związanych z zaleganiem na nich śniegu, co jest szczególnie ważne w naszej strefie klimatycznej.

Precyzja w szczegółach     [ 21.03.2008 ]

Firma Braas Polska, oferująca kompletne systemy dachowe, rozszerza asortyment o kolejne nowe rozwiązania. We wrześniu na rynku pojawiły się dwa elementy uzupełniające system rynnowy marki Braas - nowe haki doczołowe oraz obejmy do rur spustowych.

poprzednia 1 2 (3) 4 następnaNasze portalePartnerzy

  Kontakt