Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Pokrycia dachowe / Ceramiczne
 

 

 

Publikacje / Pokrycia dachowe / Ceramiczne

 
Granat 11V i Topas11V - nowe modele dachówek BRAAS     [ 15.06.2015 ]

Dwa nowe modele dachówek ceramicznych – Granat 11V i Topas 11V – wprowadziła marka BRAAS. Granat 11 V – dachówka o tradycyjnym wyglądzie i nieco większych gabarytach – dzięki możliwości przesunięcia 42 mm doskonale sprawdzi się na dachach wymagających renowacji. Zaś nowa odsłona dachówki Topas, model 11V o delikatnym, subtelnym profilu, stanowi doskonałą alternatywę dla dachówek płaskich.

Bergamo – nowa, płaska dachówka marki Rӧben: idealny wybór dla nowoczesnych projektów     [ 14.06.2015 ]

Płaska dachówka ceramiczna Bergamo - nowa propozycja w ofercie pokryć dachowych marki Rӧben - zainteresuje wielu inwestorów, szczególnie tych szukających produktów do budowy domów utrzymanych w modernistycznym stylu, ale jednocześnie charakteryzujących się wysokimi parametrami technicznymi.

Jak powstaje dachówka ceramiczna Rubin?     [ 28.05.2015 ]

Glina i woda. Z tych dwóch składników powstaje jedna z najbardziej popularnych dachówek w Polsce – Rubin marki BRAAS. Czemu zawdzięcza swoją wyjątkowość?

Dachówki ceramiczne: Jakie znaczenie ma wykończenie powierzchni dachówki?
Dachówki naturalne, angobowane i glazurowane - porównanie
    [ 12.04.2015 ]

Pokrycia z dachówek ceramicznych to jedne z najtrwalszych pokryć dachowych. Dachówki ceramiczne charakteryzują się niską nasiąkliwością, dzięki czemu są mrozoodporne. Odporne są również na działanie promieniowania słonecznego, przez co trwale zachowują swój kolor. Dostępne są w kilku rodzajach wykończenia powierzchni - tzw. naturalnej, angobowanej lub glazurowanej. Posiadają taką samą wytrzymałość, ale w zależności od rodzaju wykończenia powierzchni różnią się odpornością na zabrudzenia i porastanie mchem czy glonami. Dlatego wybór konkretnej warto przemyśleć pod kątem otoczenia, w jakim znajduje się budynek.

Dachówka ceramiczna Rubin
- klejnot wśród pokryć dachowych
    [ 07.05.2014 ]

Rubin to kamień szlachetny, jeden z najbardziej ekskluzywnych, trwałych i pożądanych przez miłośników biżuterii. Rubin to też nazwa popularnego na polskim rynku budowlanym modelu dachówki ceramicznej marki BRAAS - klejnotu wśród dachówek.

Dach w barwach jesieni - kasztanowa glazurowana dachówka CREATON PREMION "FINESSE"     [ 03.10.2012 ]

Dla inwestorów, którzy poszukują niezwykle trwałych, ponadczasowych i eleganckich rozwiązańmarka CREATON wprowadziła do oferty kasztanową glazurowaną dachówkę PREMION "FINESSE". Jej błyszcząca powierzchnia oraz wyjątkowo naturalny kolor sprawiają, że każdy dach zyska niespotykany wygląd i niebanalny, ciepły odcień.

Trendy na dachu     [ 26.09.2012 ]

Sezon budowlano-remontowy powoli dobiega końca, więc można pozwolić sobie na pierwsze podsumowanie trendów, jakie dominowały w bieżącym roku. Zapytaliśmy Superdekarzy, jakie dachówki najczęściej kładli na dachach, jakie kolory były najpopularniejsze i czy łatwo było przekonać inwestorów do nowości technologicznych.

Jak zmieniają się dachówki?     [ 14.09.2012 ]

Wydawać by się mogło, że dachówka to produkt o stosunkowo prostej budowie, który nie zmienia się od lat. Nawet dzisiaj możemy odnaleźć budynki ze stuletnimi dachami, które na pierwszy rzut nie różnią się od współczesnych. Jednak produkty obecnie dostępne na rynku są o wiele bardziej nowoczesne, ekologiczne i ekonomicznie.

Dachówka również może być modna
Rubin w kolorze tekowym
    [ 17.04.2012 ]

Rubin 11 V(K) to dachówka ceramiczna, dużego formatu. Jej piękny klasyczny kształt oraz charakterystyczny dla produktów ceramicznych połysk, znakomicie podkreśli piękno całego budynku ? szczególnie jeśli zdecydujemy się na wybór dachówki w modnej tonacji ciemnych kolorów.

Budowa bez błędnych decyzji? Poznaj 7 kluczowych zasad funkcjonalnego dachu.     [ 15.04.2012 ]

Budowa wymarzonego domu to ogromne wyzwanie. Nie tylko wymaga wytrwałości i nakładów finansowych, ale też sporo cierpliwości i czasu. Kiedy już zdecydujemy się na wybór projektu oraz typ dachu, wówczas kolejnym etapem jest wybór pokrycia. Czym się kierować, aby podjąć dobre decyzje i cieszyć się pięknym i trwałym dachem przez długie lata? Z pewnością warto wziąć pod uwagę poniższe wskazówki. Oto 7 zasad, które pomogą nam ustrzec się przed ewentualnymi błędami.

poprzednia 1 2 (3) 4 5 6 7 8 9 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt