Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Ocieplenia dach������������������w sko������������������nych
 

 

 

Publikacje / Ocieplenia dach������������������w sko������������������nych

 
Ocieplanie w systemie USD F-30     [ 27.06.2008 ]

Opracowała go firma Endele Kunststoff z Obermarchtal. Można w nim OCIEPLAĆ ZARÓWNO MURY, JAK I DACHY STROME. Elementy, których rdzeń stanowi utwardzona pianka poliuretanowa, produkowane są w grubościach: 80, 105, 140 i 160 mm. Łączone na zakładkę zapewniają dobrą szczelność całej powłoce ocieplającej.

Izolacja dachów skośnych PAROC UNS 37     [ 19.06.2008 ]

Z budowlanego punktu widzenia, główną funkcją dachu jest bezpieczna osłona przed zmianami klimatycznymi, czyli ochrona przed opadami atmosferycznymi, zimnem, silnymi wiatrami oraz hałasem i ogniem. Prawidłowa konstrukcja dachu z odpowiednią izolacją cieplną jest niezbędnym warunkiem projektowym do uzyskania zdrowego i komfortowego klimatu wnętrz nie tylko w strefie dachu, ale i w całym budynku. Dachy są najważniejszą częścią konstrukcji domu, jeśli chodzi o straty cieplne i potrzebę zastosowania właściwej izolacji.

SWISSPOR Glass już na rynku     [ 30.04.2008 ]

Firma SWISSPOR Polska wprowadziła w marcu 2008 roku na rynek nową gamę produktów izolacyjnych - wełnę mineralną SWISSPOR GLASS. Pierwszy produkt to GLASS 200 - nielaminowana mata izolacyjna wykonana z wełny szklanej. SWISSPOR GLASS 200 charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Współczynnik Lambda dla tego produktu wynosi 0,040 W/mK.

Materiały do izolacji dachów skośnych     [ 25.03.2008 ]

Ocieplanie Purenitem     [ 14.01.2008 ]

Niemiecka firma puren-Schaumstoff z Überlingen na tegorocznych targach Dach + Wand w Stuttgarcie przedstawiła interesujące systemy ocieplania dachów płaskich i stromych oraz ścian z użyciem, produkowanych przez nią, elementów o nazwie Purenit.

Izolacja dachu nad krokwiami cz. III     [ 14.01.2008 ]

Korzyści z układania izolacji cieplnej i wodoszczelnej dachu są wielorakie. Bezpieczeństwo takiej konstrukcji zapewnia mocowanie jej gwoździami wbijanymi ukośnie. Metodę tę można stosować również przy naprawie i renowacji starych dachów.<

Dom energooszczędny     [ 14.01.2008 ]

Solidny, energooszczędny dom to marzenie wielu, którzy myślą o budowie nie tylko dla siebie ale też dla kolejnych pokoleń.

Docieplanie dachów skośnych – problemy wykonawcze     [ 14.01.2008 ]

Dach jest zespołem elementów przykrywającym budynek od góry i chroniącym go od opadów atmosferycznych, wiatru i wahań temperatury. Dach składa się z konstrukcji nośnej i  pokrycia. Pokrycie dachowe stanowi zewnętrzną warstwę dachu i osłania bezpośrednio budynek od góry. Konstrukcję nośną dachu mogą stanowić różnego rodzaju ustroje drewniane oraz wszelkiego typu konstrukcje metalowe, żelbetowe i inne.

Aluminium też ociepla     [ 14.01.2008 ]

„Maksymalne ocieplenie przy minimalnej grubości materiału ocieplającego” – takie hasło przyświecało firmie Aluthermo z Burg-Reuland, która przy współpracy naukowców opracowała cienką matę ocieplającą z użyciem folii aluminiowej, ale nie tylko.

Prawidłowo ocieplone poddasze oznacza dużą oszczędność ciepła     [ 14.01.2008 ]

Ciepły dom kojarzy się przede wszystkim z dobrze ocieplonymi ścianami. Tymczasem ogrzane w domu powietrze unosi się do góry, dlatego zdecydowanie ważniejsze jest dobre ocieplenie dachu lub stropodachu nad ostatnią ogrzewaną kondygnacją. Ocieplenie domu od góry jest nie tylko bardziej racjonalne (najmniej kosztuje i przynosi największe efekty), ale zwykle jest też najłatwiejsze do wykonania (także w istniejącym domu).

poprzednia 1 2 (3)  Nasze portalePartnerzy

  Kontakt