Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy zielone
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Dachy zielone

 
DACHY ZIELONE: Kilka uwag o dachu zielonym     [ 15.01.2008 ]

Pomysł dachu pokrytego roślinnością nie jest nowy. Historia architektury przekazuje nam wiele przykładów tak skonstruowanego pokrycia dachowego. Najsławniejszym z nich jest oczywiście jeden z siedmiu cudów świata antycznego: babilońskie wiszące ogrody królowej Semiramidy.

Membrany kubełkowe     [ 15.01.2008 ]

Membrany kubełkowe ? to polietylen o wysokiej gęstości, dużej energii odkształcania z wytłoczeniami (kubełkami ? wypukłościami w kształcie stożka o wysokości kilku mm), stanowiący odporny na wilgoć wielofunkcyjny system. Wykorzystuje on najnowszą technologię szczeliny powietrznej

Zielony dach i nie tylko     [ 15.01.2008 ]

Rozwój aglomeracji miejskich powoduje, że coraz więcej terenów zielonych: parków, skwerów, ogródków przeznacza się pod zabudowę, likwidując tym samym i tak zmniejszające się z roku na rok oazy zieleni.

Zielony dach odwrócony     [ 15.01.2008 ]

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskim inwestorom i architektom firma Izoterm Sp. z o.o. w Cząstkowie Maz. k/Warszawy wprowadza na nasz rynek kolejny swój produkt izolacyjny pod nazwą steinodur® UKD.

Zielone oazy w szarym mieście     [ 15.01.2008 ]

Zakładając w szarym mieście zielone oazy (na dachach, w parkach, na tarasach i balkonach) musimy pamiętać, że stanowią one nie tylko ozdobę.

Ogród na dachu     [ 15.01.2008 ]

Coraz częściej na dachach budynków zamiast klasycznego pokrycia zakładane są prawdziwe ogrody. Uprawiać tam możemy trawy, kwiaty, warzywa, byliny, krzewy, a nawet ...drzewa. Warstwa keramzytu ułożona na „zielonym dachu” spełnia kilka funkcji jednocześnie: izoluje termicznie pomieszczenia poniżej, stanowi szkielet utrzymujący system korzeniowy roślin, ułatwia doprowadzenie wilgoci oraz działa drenująco, odprowadzając nadmiar wód opadowych.

Jaka „gleba” pod zieleń dachową     [ 15.01.2008 ]

Przyrządzanie gleby pod rośliny doniczkowe czy korytkowe do ozdoby balkonów, tak samo jak do przydomowych ogródków, jest stosunkowo łatwe. Można ją też kupić gotową w każdym sklepie ogrodniczym czy kwiaciarni. Podłoże pod zieleń dachową musi spełniać jeszcze inne wymagania, w tym: nie gromadzić nadmiernych ilości wody i dostarczać ją roślinom nawet w czasie suszy oraz nie dać się zamrozić w czasie zimy. Jest kilka firm, które wyspecjalizowały się w produkcji takiej „gleby”.

Dachy kompaktowe DUO     [ 15.01.2008 ]

Zazielenianie dachów płaskich zawsze wymaga solidnego podkładu izolacyjnego i drenującego oraz odpowiedniego substratu glebowego i optymalnego doboru roślinności. Taki pewny i ekonomiczny system oferują wspólnie firmy ZinCo, kebu i FOAMGLAS.

Nie tylko zieleń jest ważna     [ 15.01.2008 ]

Konstrukcja pokryć zazieleniających dach, zależnie od obranego systemu, zawsze wymaga sprawnego odprowadzania nadmiaru wód opadowych, zwłaszcza na dachach płaskich płaskich. Idzie tu o takie rozwiązania, by warstwa wegetacyjna otrzymała takie nawodnienie, aby rośliny miały tylko tyle wilgoci, ile im potrzeba do życia, a jej nadmiar

Na stromym trudniej     [ 15.01.2008 ]

Zazielenianie powierzchni dachowych rozpoczęło się tak na dobre od dachów płaskich, jednak zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocowały również pomysłami na dachy strome, o wiele trudniejsze do pokrycia zielonym dywanem. Trudniej jest na nich utrzymać równomierne nawilgocenie roślin, z których nie wszystkie się do takiego dachu nadają. Problemem jest też zapobieżenie wymywaniu przez deszcze podłoża.

poprzednia 1 2 (3) 4 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt