Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  bhp
 

 

 

Publikacje / BHP na budowie

 
Jak zabezpieczyć się przed upadkiem?     [ 11.09.2008 ]

Statystyki wypadków biją na alarm. Ponad jedna trzecia wszystkich wypadków przy pracy to upadki z wysokości, a przecież można im zapobiegać stosując stosunkowo proste i niedrogie rozwiązania, jak powszechnie znane linowe systemy ochronne. Nowatorskim rozwiązaniem dla stałej ochrony są stałe systemy kotwiczące.

Chodzenie na skróty – zawsze groźne
Rozmowa ze SŁAWOMIREM SAKRAJDĄ , zastępcą Okręgowego Inspektora Pracy w Bydgoszczy
    [ 10.05.2008 ]

- Jak pokazują statystyki PIP, stale wzrasta liczba wypadków przy pracy, w tym szczególnie w budownictwie. Liczne są przypadki poszkodowanych w wypadkach ciężkich. Co w statystyce Inspekcji oznacza termin „wypadek ciężki”?
- Definicję wypadku ciężkiego zawiera art. 3 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. W skrócie jest to wypadek, w którego następstwie poszkodowani doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu, co oznacza np. całkowitą lub częściową utratę słuchu, wzroku, mowy, kończyn. Chcę jeszcze zwrócić uwagę na to, że rejestracja zdarzenia i kwalifikacja wypadku następuje na podstawie wstępnych informacji medycznych, na których zwykle opiera się zespół powypadkowy dokonujący ustalenia okoliczności i przyczyn oraz kwalifikacji wypadku.

Bezpieczny plac budowy     [ 09.05.2008 ]

Budownictwo jest sferą gospodarki charakteryzującą się wysokim poziomem ryzyka zawodowego – corocznie odnotowywanych jest szereg wypadków przy pracy, w tym duża liczba śmiertelnych i ciężkich. Wysoce niepokojący jest fakt, że – mimo systematycznych kontroli PIP, akcji prewencyjnych propagujących bezpieczeństwo na budowie, wysokich kar nakładanych na pracodawców i innych działań, mających na celu poprawę bhb w budownictwie – liczbę zdarzeń oraz osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w budownictwie (indywidualnych i zbiorowych) w ciągu ostatnich dwóch lat cechowała tendencja wzrostowa. W wypadkach uczestniczyły w dominującej części osoby o niewielkim stażu pracy: poniżej roku oraz 1-2 lat, niedoświadczone, słabo przygotowane, nierzadko nie dysponujące odpowiednimi kwalifikacjami. Ale zdarzenia ciężkie i ze skutkiem śmiertelnym przytrafiają się także pracownikom w wieloletnim doświadczeniem w zawodzie – ich przyczyną często bywa zaniedbanie i rutyna

poprzednia 1 (2)  



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt