Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Renowacja
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Renowacja

 
Jak przygotować dach do zimy?     [ 29.11.2013 ]

Właściwe przygotowanie dachu przed nadejściem zimy pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowania wiosną, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Pielęgnacja jest przecież znacznie łatwiejsza niż kosztowny remont pokrycia dachu i wykończenia poddasza. Michał Jabłonkowski, ekspert firmy Ruukki Polska, radzi w jaki sposób to zrobić, aby nie zniszczyć blachodachówki.

Jedwabisty blask drewna - Drewnochron Lazura     [ 18.04.2012 ]

Naturalne piękno drewna połączone z jedwabistym blaskiem ? taki efekt zapewnia Lazura, nowość w ofercie marki Drewnochron. Produkt, dbając o estetykę powierzchni, doskonale zabezpiecza ją przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. ...

Dach po zimie ? przegląd i konserwacja     [ 15.03.2012 ]

Zima to dla dachu prawdziwa próba wytrzymałości, dlatego gdy tylko się zakończy - powinniśmy przeprowadzić sezonowy przegląd i zlikwidować wszystkie ewentualne uszkodzenia. Na co zwrócić szczególną uwagę, radzi Rafał Kuczyński z firmy Blachy Pruszyński.

Trwały taras
Wytyczne do naprawy i projektowania tarasów
    [ 07.07.2011 ]

Taras to rodzaj płaskiego dachu nad pomieszczeniami mieszkalnymi lub garażem. Od dachu różni się przeznaczeniem. Taras może być użytkowany przez mieszkańców na przykład do odpoczynku lub spotkań z innymi osobami. Z tego powodu wszystkie elementy tarasu powinny być estetyczne, trwałe i bezpieczne i aby to osiągnąć koniecznie trzeba dostosować się do wymogów nowoczesnych rozwiązań systemowych.

Więc chodź pomaluj swój dach     [ 01.07.2011 ]

Jeśli dach stanowi dużą część budynku i jest jego ozdobą, warto zadbać o to, by wyglądał ładnie i estetycznie. Pomocny w tym będzie nowy produkt na rynku ? farba Ondupaint. Ondupaint to produkt, który w łatwy sposób przywróci pierwotną barwę dachu, ożywi go a w pewnym stopniu także zabezpieczy wypełniając drobne pęknięcia czy rysy spowodowane uderzeniami mechanicznymi.

Nowatorski system Sopro AEB
na tarasy i balkony
    [ 16.06.2011 ]

Sopro Polska wprowadziła w tym roku nowatorski system Sopro AEB plus pozwalający na mocowanie płyt o dużych wymiarach na powierzchni tarasów i balkonów. System ten dostosowany jest również do podłoży krytycznych a szczególnie do mocowania metodą ?płytka na płytkę?.

Na przeciekający dach     [ 06.03.2010 ]

Firma LAKMA wprowadza nowy uniwersalny Żywiczny Uszczelniacz Dekarski. Produkt wyróżnia się perfekcyjnym przyleganiem do każdego typu podłoża oraz możliwością aplikacji pod wodą i na mokrych powierzchniach. Cztery wersje kolorystyczne: bezbarwna, ceglasta, brązowa i grafitowa pozwalają na idealne dopasowanie uszczelniacza do powierzchni szklanych, blaszanych, ceramicznych i betonowych.

Na uszkodzone dachy     [ 27.11.2008 ]

Z roku na rok pogoda staje się coraz bardziej kapryśna. Powodzie, huragany, tornada to zjawiska atmosferyczne, które coraz częściej nękają nie tylko USA czy Azję, ale także Europę. W Polsce w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat odnotowano je co najmniej kilkanaście razy.

Usprawnienia termomodernizacyjne w obiektach historycznych     [ 18.11.2008 ]

W dniu 4 stycznia 2003 r. ogłoszona została w Dzienniku Urzędowym Wspólnoty Europejskiej dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej EPBD 2002/91/EC z 2002 r., dotycząca jakości energetycznej budynków. Głównym celem dyrektywy jest stymulowanie poprawy jakości energetycznej budynków z uwzględnieniem miejscowych warunków klimatycznych, warunków użytkowania i oceny opłacalności tak, aby zwiększyć niewykorzystane możliwości w zakresie zaoszczędzenia energii w budynkach i zmniejszyć znaczne dysproporcje, jakie istnieją w tym względzie pomiędzy krajami Wspólnoty.

Jak skutecznie zwalczyć szkodniki w starym drewnianym domu?     [ 22.08.2008 ]

Przy zakupie domu zwracamy uwagę na jego piękno, lokalizację oraz na urodę okolicy, w której się znajduje. By być bliżej natury, mieszkańcy dużych miast coraz chętniej kupują i odnawiają stare drewniane budynki położone na uboczu, wśród zieleni.

poprzednia 1 (2) 3 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt