Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Folie dachowe
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Folie dachowe

 
Czy warto uszczelniać membrany dachowe?     [ 09.06.2010 ]

Pokrycie dachowe to jeden z newralgicznych punktów, którego szczelność bezpośrednio przekłada się na bilans energetyczny budynku. Wykorzystanie dobrych jakościowo folii czy membran dachowych to jednak nie wszystko. Konieczne jest zastosowanie profesjonalnych taśm do sklejania i reperacji, które połączą pokrycie w jedną, zwartą całość.

Nowa generacja membran dachowych Braas     [ 08.05.2010 ]

Od maja na polskim rynku dostępne są dwie innowacyjne membrany dachowe marki Braas: Divoroll Clima+ S oraz Divoroll Maximum S. To nowa generacja ekologicznych, zaawansowanych technologicznie i funkcjonalnych membran.

Luxemburg: DuPont? Tyvek? dostarcza długotrwałej ochrony oraz komfortu w zjawiskowym ośrodku sportu i rekreacji ?Les Thermes?     [ 16.03.2010 ]

Oryginalna oddychająca membrana DuPont? Tyvek? Supro dostarczy długotrwałej ochrony ośrodkowi sportu i rekreacji ?Les Thermes? w Strassen, Luxemburg (www.lesthermes.net). Została ona wybrana, by chronić: po pierwsze, drewnianą konstrukcję przed szkodliwym wpływem kondensującej wody, a po drugie, by zapewnić ochronę przed warunkami atmosferycznymi (wiatr i woda).

Odprowadzenia wody z tarasów o nawierzchni z płytek gresowych.     [ 30.01.2010 ]

Prawidłowe rozwiązanie zagadnień wodnych na tarasach sprowadza się nie tylko do dobrania odpowiedniego układu warstw hydroizolacyjnych ale również do prawidłowego skonstruowania systemu odprowadzenia wody. Poniżej rozpatrzymy problem odprowadzenia wody z tarasów w układzie tradycyjnym i ?odwróconym?.

Nowa nazwa - ta sama, niezmienna jakość     [ 14.11.2009 ]

mdm s.a., wiodący polski producent akcesoriów dachowych, zmienia nazwy swoich flagowych produktów - folii dachowych. Nowa nazwa ma pomóc w identyfikacji produktu z marką producenta, który w przyszłym roku świętować będzie swoje 15-lecie.

Nowy ekran dachowy Marmy     [ 30.10.2009 ]

Marma Polskie Folie wprowadza na rynek kolejny model ekranu dachowego. Będzie to drugi produkt tego typu w ofercie firmy.

THERMOREFLEX - nowe oblicze ocieplania     [ 01.09.2009 ]

Oszczędności wynikające z termomodernizacji starych budynków są odczuwalne już w pierwszych miesiącach po przeprowadzeniu robót. Niestety ocieplanie popularną metodą nie zawsze jest możliwe. Materiały izolacyjne nowej generacji THERMOREFLEX firmy Tegola nie wymagają kosztownej ingerencji w zewnętrzną powłokę budynku.

Membrana AquaTec 120T - wytrzymała i praktyczna     [ 01.09.2009 ]

Znana z wysokiej jakości i bardzo dobrych parametrów dyfuzyjnych membrana dachowa AquaTec 120 jest teraz dostępna także w wersji ze zintegrowanym paskiem kleju.

Nowość: DuPont Tyvek® Ultra - wyjątkowa trwałość oraz wytrzymałość     [ 18.06.2009 ]

Potwierdzając światowe osiągnięcia w badaniach naukowych, technologii oraz unikalnym procesie produkcji, DuPont opracował i wprowadził na rynek DuPont Tyvek® Ultra. Ten nowy produkt, który należy do gamy jednorodnych membran oddychających, przeznaczony jest do zastosowania przy konstrukcjach dachowych, zapewniając niezwykłą trwałość oraz mechaniczną wytrzymałość.

BARRIER TPO firmy Tegola - membrany dla śmiałej architektury     [ 30.03.2009 ]

Stropodach jest w ciągu roku narażony na działanie promieni słonecznych, korozję biologiczną i mechaniczne uszkodzenia w stopniu wyższym niż dach skośny. Z tego powodu materiały stosowane do jego budowy powinny mieć najwyższą jakość i bogate cechy użytkowe.

poprzednia 1 (2) 3 4 5 6 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt