Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy zielone
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Dachy zielone

 
Podstawy planowania dachu zielonego     [ 24.09.2008 ]

Zalety i znaczenie dachów zielonych
Obecnie, w dobie wzmożonych inwestycji wiążących się z ciągłym uszczuplaniem powierzchni terenów zielonych, wdrażanie kolejnych projektów budowlanych coraz częściej wymaga od inwestorów poszukiwania rozwiązań zapewniających kompromis postępu i nowoczesności z ochroną środowiska naturalnego. Takie możliwości stwarzają DACHY ZIELONE. Planiści i inwestorzy wykorzystują pozytywne oddziaływanie dachów zielonych, które udowodniono w licznych badaniach i praktyce...

Bezszwowe izolacje bitumiczne     [ 15.09.2008 ]

Podstawowym warunkiem wykonania skutecznych izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych jest zastosowanie poprawnych rozwiązań technologiczno-materiałowych. Ich skuteczność zależy przede wszystkim od: poprawnego określenia warunków wodnych (obciążenie wilgocią, obciążenie wodą pod ciśnieniem) i właściwego doboru typu izolacji (przeciwwilgociowa, przeciwwodna), rozwiązania konstrukcyjnego budynku (posadowienie na ławach fundamentowych lub na płycie fundamentowej), właściwego doboru materiałów do izolacji wynikającego z wielkości obciążeń wodnych (w tym również agresywności wody), zakładanych odkształceń podłoża podczas eksploatacji obiektu, ...

Dach szczelny, ciepły, zielony     [ 27.06.2008 ]

Wśród ofert kompleksowego zazieleniania dachów warto zwrócić uwagę na system DUO ZinCo polecany przez firmę z Nürtingen. Nie ogranicza się on do konstrukcji samej pokrywy zielonej, ale obejmuje kilka różnych warstw podkładowych – w tym z elementów Floratherm, które stanowią dodatkową warstwę ocieplającą i drenażową.

Drenaż zielonych dachów w systemie SEMIRAMIS     [ 25.06.2008 ]

Nawilżanie zielonego dachu, podobnie jak trawnika, odbywa się w zasadzie w sposób naturalny. Odpowiednio dobrana mieszanka humusu i składników mineralnych (często z dodatkiem porowatych granulek) na długo zatrzymuje wilgoć z deszczu i rosy. Jednak długotrwałe, intensywne deszcze mogą czasami wyrządzić szkodę warstwie roślinnej, zwłaszcza cieńszej, przy zazielenieniu ekstensywnym. Konieczny jest więc system skutecznego odprowadzania nadmiaru wody.

Dachy zielone w aspekcie ekologiczno-technicznym     [ 25.03.2008 ]

Dach to przegroda budowlana przykrywająca budynek od góry, chroniąca pomieszczenia położone pod nim od wpływów atmosferycznych. W zależności do przeznaczenia przykrytych nim pomieszczeń, funkcja dachu może się tylko ograniczać do zapewnienia skutecznej ochrony przed wpływem opadów atmosferycznych. Dotyczy to np. dachów nad nie ogrzewanym garażem.

Zagadnienia konstrukcyjno-materiałowe oraz cieplno-wilgotnościowe dachów zielonych     [ 25.03.2008 ]

ematyka artykułu obejmuje głównie zagadnienia konstrukcyjno-materiałowe oraz cieplne dachów zielonych na podstawie informacji prezentowanych przez innych autorów. Wybór materiałów informacyjnych był wykonywany w taki sposób, by w maksymalnym stopniu wyeksponować walory techniczne i ekologiczne materiałów z tworzyw sztucznych lub kompozytów bitumicznych z ich udziałem.

SPECJALNA PAPA ZGRZEWALNA DO DACHÓW ZIELONYCH - IZOLMAT PLAN zielony dach PYE PV250 S5     [ 25.03.2008 ]

Producent pap IZOLMAT Gdańsk wzbogaca swoją ofertę o kolejny produkt – specjalną papę asfaltową zgrzewalną do izolacji dachów zielonych, odporną na przerost korzeni.

Wydajnie i ekonomicznie. Folia drenażowa Delta-Terraxx     [ 25.03.2008 ]

Folia drenażowa oraz chroniąca fundamenty Delta-Terraxx posiada wiele zalet dla architekta i wykonawcy. Odpowiednia wysokość i niewielka masa pozwalają na uniknięcie architektonicznych błędów. Duża wydajność drenażowa, niewielka masa oraz ekonomiczne wykorzystywanie jej powodują, że DELTA TERRAXX jest wspaniałą alternatywą w stosunku do tradycyjnych materiałów mineralnych na dachach odwróconych

Stropodachy     [ 25.03.2008 ]

Dachy płaskie, o kącie nachylenia od 0 do 15°, tak w przypadku budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych czy użyteczności publicznej pełnią jednocześnie dwie funkcje - stropu oraz dachu. Z tego też względu często bywają nazywane stropodachami. Składają się one z kilku zróżnicowanych materiałowo warstw konstrukcyjnych i stanowią przegrodę budowlaną nad ostatnią kondygnacją budynku. W przypadku tego rozwiązania nie ma poddasza.

Zielone dachy z metra     [ 15.01.2008 ]

Jedną z firm oferujących zazielenienie dachów jest BAUDER z siedzibą w Stuttgarcie. Jej oferta jest o tyle interesująca, że zawiera komplet wszystkich materiałów i składników niezbędnych do pokrycia dachu zielenią. Jeden taki komplet, wystarczający na pokrycie 10 m2 powierzchni dachu, mieści się na jednej palecie.

poprzednia 1 (2) 3 4 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt