Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dachy płaskie
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

Publikacje / Dachy płaskie

 
IZOHAN IZOBUD WK plus – szybkie klejenie izolacji     [ 04.05.2015 ]

Wszelkie rozwiązania usprawniające realizację inwestycji, którym towarzyszy także wysoka jakość, jak i możliwość dostosowania do konkretnych projektów, są szczególnie poszukiwane przez inwestorów oraz wykonawców. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, należąca do Grupy ATLAS firma IZOHAN, wprowadza dyspersyjny lepik o przyspieszonym wiązaniu - IZOHAN IZOBUD WK plus. Produkt rekomendowany jest do montażu elementów izolacyjnych i termoizolacyjnych

DACHROCK MAX – maksymalna izolacja dachów płaskich     [ 23.01.2015 ]

Płyty ze skalnej wełny DACHROCK MAX stosowane są jako niepalne ocieplenie dachów płaskich – w układzie izolacji jednowarstwowej lub dwuwarstwowej. Produkt ten, dzięki wysokiej wytrzymałości, zalecany jest do dachów, którym postawiono specjalne wymagania eksploatacyjne.

Dachy płaskie z izolacją wodochronną
- instrukcje techniczne dotyczące wykonania izolacji przeciwwodnych
    [ 02.11.2014 ]

Minimalny dopuszczalny spadek warstwy pokryciowej stropodachu wynosi 1°; w praktyce przyjmuje się, że nie powinien on być mniejszy niż 2°. Wymagane pochylenie zawsze jest określone w projekcie dachu. Odstępstwo od tej wartości jest możliwe wyłącznie w dopuszczalnych granicach, określonych w odpowiednich tolerancjach, a także z powodu różnić w grubości stosowanych materiałów czy występowania na powierzchni pokrycia zakładów itp. wynikających z układania poszczególnych warstw materiałów.

Jak skutecznie izolować dach płaski?     [ 16.09.2014 ]

Dachy płaskie były kiedyś często stosowane w budownictwie, jednak powodowały ograniczenia w zakresie skutecznej izolacji. Dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, dziś wracają do łask również w Polsce, a stosowane rozwiązania pozwalają wyeliminować mostki cieplne. O czym należy pamiętać izolując dach płaski?

PLATYNOWY DACH ISOVER – dwuwarstwowa izolacja dachów płaskich     [ 20.08.2014 ]

Izolację termiczną dachu płaskiego powinna charakteryzować wytrzymałość, lekkość i przede wszystkim niepalność. Innowacyjnym rozwiązaniem, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom architektów i wykonawców, jest Platynowy Dach ISOVER - dwuwarstwowy zestaw z wełny mineralnej szklanej.

Stropodachy o konstrukcjach drewnianych     [ 14.02.2013 ]

Drewno należy do najstarszych materiałów budowlanych, wykorzystywanych w konstrukcjach ściennych i dachowych. Jest produktem naturalnym, przyjaznym dla środowiska. Obok drewna litego, we współczesnym budownictwie stosowane są też inne materiały drewniane i drewnopochodne, m.in. drewno klejone warstwowo, płyty wiórowe i płyty wiórowe OSB, płyty pilśniowe, sklejki itp. Konstrukcje z drewna i drewna klejonego znajdują zastosowanie przy wykonywaniu m.in. dachów skośnych i płaskich: pełnych i wentylowanych.

Jak poprawnie zaprojektować i wykonać dach płaski? - nowe wytyczne DAFA     [ 27.10.2011 ]

?DAFA DP 2.01.Wytyczne do projektowania i wykonywania dachów z izolacją wodochronną ? wytyczne dachów płaskich? to nowa publikacja autorstwa specjalistów zrzeszonych przy Stowarzyszeniu Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA. Publikacja jest już 14 pozycją Stowarzyszenia, będącą aktualizacją oraz uzupełnieniem I ich wydania z 2009r, opracowaną przez Ryszarda Klatt przy współpracy zespołu redakcyjnego w osobach: Maciej Borodzicz, Paweł Fiszer, Brunon Gogol, Andrzej Wdowiak.

Technika mocowań na dachach płaskich
w ujęciu nowej normy wiatrowej ? projektowanie
    [ 07.07.2011 ]

Jedną z najszybszych metod wznoszenia obiektów handlowych, usługowych czy przemysłowych, o dużej powierzchni, jest budowa ich przy pomocy konstrukcji szkieletowych. Konstrukcje te mogą być zarówno stalowe jak i betonowe. Łączone są zazwyczaj z lekką obudową ścian. Ta część inwestycji jest z reguły prosta zarówno dla projektanta jak i wykonawcy. Największe wyzwanie w tego typu obiektach stanowi najczęściej dach. Z uwagi na dużą powierzchnię obiektu, są to na ogół dachy o niewielkim nachyleniu powierzchni spadku, czyli tzw. dachy płaskie. Kąt pochylenia połaci dachu płaskiego nie przekracza 5° tj. ok. 9%1. Najczęściej spotykane dachy posiadają spadki w granicach 1 do 2,5%.

Dobór łączników do montażu na dachach płaskich - najnowsze wytyczne Stowarzyszenia DAFA     [ 01.03.2010 ]

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów i Fasad DAFA realizując jeden ze swoich podstawowych celów statutowych - poprawa standardów wykonania oraz podniesienie jakości specjalistycznych robót budowlanych - wydało właśnie najnowszą publikację z zakresu Technik mocowań: "Wytyczne doboru łączników do montażu na dachach płaskich".

Izolacja dachów płaskich wełną mineralną PAROC     [ 01.03.2010 ]

Izolacja dachów płaskich

poprzednia 1 (2) 3 4 5 6 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt