Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Okno w dachu
 

 

 

Publikacje / Okno w dachu

 
Jakich oznaczeń szukać na oknach dachowych     [ 21.12.2017 ]

Chcąc mieć pewność, że kupujemy dobrej jakości okna, powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenia na produkcie. Tabliczka znamionowa to wbrew pozorom ważny element firmowego okna dachowego, na niej bowiem znajdziemy potrzebne oznaczenia.

Jakie okno zamontować na płaskim dachu     [ 11.10.2017 ]

W dachu o nachyleniu mniejszym niż 15 stopni nie można zamontować typowego okna połaciowego. Do płaskich dachów przeznaczone są specjalne okna. Kilka rodzajów okien przeznaczonych do montażu na płaskim dachu oferuje m.in. firma VELUX. Są produktem do dachów o kącie nachylenia 0-15°. Mają profile z PVC o wysokiej izolacyjności, ich wewnętrzna część jest pokryta łatwym do czyszczenia materiałem.

Komfortowe mieszkanie na poddaszu latem. Jak chronić się przed upałem?     [ 21.06.2017 ]

Latem szukamy na poddaszu wytchnienia od upału i intensywnego słońca. Jeżeli chcemy cieszyć się przyjemnym chłodem i swobodnie kontrolować ilość wpadającego do wnętrza światła, zamontujmy na oknach przesłony. Rolety i markizy VELUX pomogą w stworzeniu optymalnej temperatury na poddaszu.

OKNA DACHOWE cz. 4. Charakterystyczne typy okien dachowych     [ 21.06.2017 ]

W artykule zaprezentowano kilka charakterystycznych typów okien dachowych, jak: okna uchylno-obrotowe, okna balkonowe, okna kolankowe, okna do dachów płaskich, a także okna przesuwne z napędem. Do okien dachowych nowej generacji zalicza się okna uchylno-obrotowe. Takie rozwiązanie konstrukcyjne charakteryzuje się dwoma oddzielnymi sposobami otwierania skrzydła – uchylną oraz obrotową. Rozdzielenie funkcji otwierania zapewnia stabilność oraz zwiększa bezpieczeństwo użytkowania...

OKNA DACHOWE cz. 3. Montaż okien dachowych     [ 20.06.2017 ]

Montaż okien dachowych powinien być realizowany przez przeszkolonych w tym zakresie dekarzy. Do najistotniejszych problemów zaliczyć można właściwe wypoziomowanie okna, prawidłowe ułożenie materiału izolacyjnego wokół ościeżnicy, zamontowanie kołnierza paroprzepuszczalnego chroniącego przed wilgocią oraz kołnierza uszczelniającego, odprowadzającego wodę opadową.

OKNA DACHOWE cz.2. Konstrukcja     [ 20.06.2017 ]

Najpopularniejszym oknem dachowym jest okno jednoskrzydłowe przechylne, o poziomej osi obrotu usytuowanej w połowie wysokości okna. Wyrób może być wykonany z profili drewnianych, i wtedy jest wyposażony w osłony z blach aluminiowych, lub z kształtowników metalowych albo tworzywowych. Dostarczany jest w kompletnych zestawach wraz z oszkleniem, okuciami, uszczelkami, nawiewnikami, z zewnętrznym kołnierzem uszczelniającym oraz z niezbędnymi akcesoriami umożliwiającymi montaż okna w konstrukcji dachu.

OKNA DACHOWE cz.1. Problematyka wyboru okna dachowego oraz wymagania wynikające z norm i przepisów - w tym najnowsze wymagania cieplne od 2017 roku     [ 19.06.2017 ]

Przy aranżowaniu pomieszczeń poddasza należy szczególnie uważnie przeanalizować sposób ich doświetlenia i wentylacji. Standardowym rozwiązaniem stało się obecnie zastosowanie okna dachowego, które cechuje się wieloma korzystnymi parametrami i właściwościami. Jednym z najistotniejszych problemów jest ograniczenie w maksymalnym stopniu strat ciepła, a więc wybór okna o wysokich parametrach termoizolacyjnych.

Jak powiększyć przestrzeń mieszkania na poddaszu? Nowa kolekcja VELUX     [ 18.06.2017 ]

Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać, wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX z nowej kolekcji „Więcej przestrzeni”. Kategoria obejmuje lukarnę, balkon dachowy, okno balkonowe oraz elementy doświetlające.

Lukarny - doświetlanie poddasza     [ 15.06.2017 ]

Każdy dach skośny można uatrakcyjnić, budując różnego rodzaju wykusze, wnęki czy lukarny. Z jednej strony nadają one oryginalny i niepowtarzalny wygląd pokryciu, z drugiej – pozwalają doświetlić wnętrze, co jest szczególnie ważne w przypadku użytkowego poddasza. Te elementy architektury dachu – mimo iż komplikują jego konstrukcję, podrażają budowę i są na ogół mniej efektywne w dostarczaniu światła do pomieszczeń niż okna połaciowe – cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swój urok.

Czy dzięki oknom można wyciszyć poddasze?     [ 07.06.2017 ]

Okna dachowe są bardzo istotnym elementem odpowiadającym za komfort mieszkańców. Szczególnie w pokojach dziecięcych i sypialniach warto zadbać o doskonałe warunki do wypoczynku i wybrać okna z najwyższej półki, wyciszające dźwięki.

  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt