Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Zdrowy dom z systemem wentylacji AERO

Czyste i zdrowe powietrze w domu nie jest luksusem. Jest potrzebą i koniecznością. Ludzie i zwierzęta mieszkający w domach jedno i wielorodzinnych, a także przebywający w budynkach użyteczności publicznej są stale narażeni na zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń, takie jak kurz, brzydkie zapachy, dym i wilgoć. Powyższych problemów można uniknąć poprzez zastosowanie odpowiedniego systemu wentylacji.

Powietrze zanieczyszczone lub wilgotne, które nie może być wyciągane z budynków w sposób kontrolowany, kondensuje się i w efekcie może gromadzić się na elementach konstrukcyjnych powodując ich uszkodzenie, a co za tym idzie utratę pełnej funkcjonalności.

W konstrukcji dachowej użytkowanego budynku zawsze występuje wilgoć tworząca się w wyniku dyfuzji powstającej pary wodnej. Wilgoć wewnątrz budynku powstaje na skutek konwekcji oraz wnikania wilgoci z powietrza z zewnątrz. Nadmierna wilgoć sprzyja pojawieniu się i rozwojowi grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na prawidłową wentylację pomieszczeń i połaci dachowej oraz dobrą jakość stosowanych rozwiązań i produktów temu służących, ponieważ każda nieprawidłowość, usterka czy defekt mogą prowadzić do nieszczelności oraz redukcji żywotności pokrycia dachowego i całej budowli.

 - Zdrowy dom z  systemem wentylacji AERO
 - Zdrowy dom z  systemem wentylacji AERO
 - Zdrowy dom z  systemem wentylacji AERO

Konstrukcję budynku można zabezpieczyć przed uszkodzeniami powodowanymi przez wilgoć poprzez zastosowanie wentylacji struktur dachowych. Przez otwory wentylacyjne w połaci (kalenica, okap, dachówki i kominki wentylacyjne) odbywa się przepływ powietrza pod niskim ciśnieniem, co efektywnie usuwa wilgoć. Również w przypadku odprowadzenia zużytego powietrza z kanalizacji lub pomieszczeń użytkowych rola prawidłowego systemu wentylacyjnego, realizowanego poprzez ocieplane nieocieplane kominki, jest nie do przecenienia.

Kominki wentylacyjne Vilpe, będące w ofercie firmy WA-BIS, są wyprowadzane ponad dach przez w pełni szczelne przejście dachowe, które mogą być montowane prawie na wszystkich typach dachów (wymagany spadek poniżej 50 stopni), dobieranych do rodzaju pokrycia (dachówka, blacha, blachodachówka, papa, gont itd.).

Aby zagwarantować szczelność połączenia podczas montażu oraz aby ułatwić stosowanie, firma WA-BiS oferuje kompletny system AERO - wszystkie części niezbędne do montażu wchodzą w skład opakowania. Przejścia mogą być instalowane podczas prac zarówno na nowym dachu jak też na już istniejącej konstrukcji. Ze względu na fakt, że każdy produkt z linii AERO wyposażony jest w dokładną instrukcję ze szczegółowymi rysunkami ułatwiającą montaż, nie jest wymagana obecność fachowca przy instalacji, która zajmuje tylko kilka minut.

Zgodnie z zasadami wentylacji system musi być skonstruowany tak, aby powietrze we wnętrzu mogło być całkowicie wymienione w ciągu dwóch godzin, co z powodzeniem uzyskuje się stosując produkty AERO.

System wentylacji grawitacyjnej wykorzystuje ciepłe powietrze, które jest lżejsze niż powietrze na zewnątrz budynku - unosi się do góry w pionowym przewodzie wentylacyjnym i, dzięki specjalnej konstrukcji głowicy, jest odprowadzane w kontrolowany sposób w każdych warunkach pogodowych. Kominki wentylacyjne Vilpe z linii AERO są niskociśnieniowymi otworami wentylacyjnymi, wykorzystującymi różnicę ciśnień powodowaną przez wiatr do wentylacji struktur dachowych (między warstwą uszczelniającą i pokryciem dachu) oraz poddaszy i pomieszczeń użytkowych. Funkcjonalność wentylacji wymaga, aby powietrze wchodzące mogło swobodnie wnikać w wentylowaną strukturę, np. pod okapem. Kominki te są bardzo łatwe w montażu niezależnie od kąta nachylenia dachu, dzięki możliwości pionowej regulacj i mocowaniu za pomocą wkrętów.

Zewnętrzna powłoka produktów linii AERO wytwarzana jest z odpornego na korozję, uderzenia oraz warunki atmosferyczne polipropylenu (PP), który ponadto - co warto podkreślić - jest tworzywem nadającym się do recyklingu. Zarysowania powierzchni produktu nie są widoczne z uwagi na zastosowany system wykończenia powierzchni. Struktura ta jest również wysoce odporna na działanie promieniowania UV. Materiał ten jest chemicznie obojętny, może być użytkowany stale w zakresie temperatur -30 st.C do +80 st.C, a czasowo -40 st.C do + 120 st.C. Dowodem na skuteczność rozwiązań VILPE jest fakt powszechnego stosowania fińskich produktów w różnych strefach klimatycznych, od wybrzeży Hiszpanii po Syberię i rejony kręgu polarnego.

Budynek musi oddychać aby zachować dobry stan, a w konsekwencji zapewnić zdrowe środowisko ludziom w nim przebywającym i żyjącym. Pewność tego daje nam zastosowanie nowoczesnego i pewnego systemu wentylacyjnego takiego jak AERO firmy WA-BIS, w skład którego wchodzą produkty lidera tej branży w Europie, firmy SKTuote - kominki Vilpe.

 
 
do góry

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt