Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Na uszkodzone dachy

Z roku na rok pogoda staje się coraz bardziej kapryśna. Powodzie, huragany, tornada to zjawiska atmosferyczne, które coraz częściej nękają nie tylko USA czy Azję, ale także Europę. W Polsce w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat odnotowano je co najmniej kilkanaście razy.

 - Na uszkodzone  dachy
Wasser Stop firmy Soudal Fot. Soudal
W lipcu 1931 roku trąba powietrzna przeszła przez okolice Lublina. Według obliczeń naukowców prędkość wiejącego wówczas wiatru wahała się od 110 do 145 m/s – czyli od 396 do 522 km/h. Zmiotła ona z powierzchni ziemi budynki o murach półmetrowej grubości, powyginała konstrukcje z żelaza i powywracała załadowane do pełna wagony towarowe. W 1956 roku trąba powietrzna w centrum Szczecina powyginała żelbetowe latarnie uliczne i wywróciła załadowane cegłami ciężarówki. Podczas ostatnich wakacji, na terenie województwa łódzkiego szalejące nawałnice zniszczyły wiele budynków, często pozbawiając rodziny dorobku ich życia. Meteorolodzy przestrzegają, że takie gwałtowne zjawiska pogodowe będą pojawiały się w naszym kraju coraz częściej.

 - Na uszkodzone  dachy
Wasser Stop firmy Soudal to gotowa do natychmiastowego użycia jednoskładnikowa masa dekarska, która po utwardzeniu tworzy absolutnie wodoszczelną powłokę Fot. Soudal
Warto więc się na nie przygotować w miarę możliwości, jakie posiadamy. W okresie jesienno-zimowym mamy do czynienia z silnymi wiatrami. Wichury najczęściej uszkadzają dachy, co prowadzi do ich nieszczelności. Jest to wyjątkowo niedogodna sytuacja, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają na jego naprawę. W takiej sytuacji sprawdzi się Wasser Stop firmy Soudal, który pozwala szybko pozbyć się nieszczelności. Większość mas uszczelniających można nakładać tylko na suche podłoże, a temperatura otoczenia musi wynosić przynajmniej +5ºC. Wasser Stop zaś został zaprojektowany tak, aby w każdych warunkach atmosferycznych można było dokonać niezbędnych napraw dachu. Jest to gotowa do natychmiastowego użycia jednoskładnikowa masa dekarska, która po utwardzeniu tworzy absolutnie wodoszczelną powłokę. Najważniejszą innowacją wprowadzoną przez firmę Soudal jest wzmocnienie produktu cienkim rozproszonym włóknem syntetycznym, które przez wiele lat zapobiega spękaniom uszczelnienia pod wpływem ruchomości podłoża lub zmian temperatury. Po utwardzeniu powłoka pozostaje elastyczna. Jest całkowicie odporna na promieniowanie UV i gwałtowne zmiany temperatury. Największą zaletą preparatu Wasser Stop jest możliwość stosowania go na mokrych powierzchniach, w każdych warunkach atmosferycznych, również w czasie ulewnego deszczu i mrozu do –15ºC, a nawet pod wodą. Wasser Stop przylega do wszelkich podłoży i materiałów dekarskich oraz budowlanych: papy, łupka naturalnego, eternitu, blachy ocynkowanej, szkła, PCV, betonu, kamienia, drewna itd. Zakres zastosowań Wasser Stop jest bardzo szeroki. Do nakładania impregnatu na płaskie powierzchnie używamy pędzla lub wałka, a do uszczelniania miejsc znajdujących się pod wodą i trudnodostępnych – zwykłej szpachelki. Wystarczy oczyścić naprawiane miejsce z luźnych cząstek (kawałków podartej papy, łuszczących się płatków farby) i nałożyć preparat na szczelinę.

Soudal Wasser Stop:
puszka 0,75 kg – 30 PLN
puszka 4 kg - 145 PLN

 
 
do góry



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt