Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Bezpieczeństwo może być zabawne – Dzień Bezpieczeństwa w ROCKWOOL Polska

Temat bezpieczeństwa w pracy nie powinien ograniczać się do biernego przestrzegania istniejących przepisów prawnych. Dlatego w ROCKWOOL Polska pracownicy nie poprzestają na działaniach wymaganych ustawowo i sztampowych szkoleniach. W myśl tego raz w roku organizowany jest Dzień Bezpieczeństwa, podczas którego wszyscy pracownicy mają okazję dogłębnie zapoznać się z tematyką BHP – także z przymrużeniem oka i w duchu współzawodnictwa.

 - Bezpieczeństwo może być zabawne – Dzień Bezpieczeństwa w ROCKWOOL Polska
Fot. Rockwool
W ROCKWOOL Polska pracownicy stanowią najwyższą wartość, a dbałość o ich warunki pracy, przede wszystkim bezpieczeństwo, jest ważnym elementem kultury organizacyjnej firmy. Troska o komfortowe warunki pracy i zdrowie całego zespołu są ważnymi elementami polityki ROCKWOOL Polska już od lat. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane m.in. przez Państwową Inspekcję Pracy. – Dla naszych pracowników bezpieczeństwo nie jest tylko pustym hasłem. Dzięki prowadzonym od lat aktywnym działaniom edukacyjnym, stało się ono wartością nadrzędną dla każdego z nas. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w przestrzeganie i tworzenie nowych zasad BHP. Nasze działania obejmują promocję bezpieczeństwa nie tylko na terenie naszych zakładów, ale także podczas podróży do i z pracy oraz w codziennym życiu. Ważne jest tutaj hasło: bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie. Naszym nadrzędnym celem jest, aby każdy pracownik dotarł bezpiecznie po pracy do domu – podkreśla Andrzej Wiater, Manager ds. BHP Grupy ROCKWOOL.

 - Bezpieczeństwo może być zabawne – Dzień Bezpieczeństwa w ROCKWOOL Polska
Fot. Rockwool
Elementem tej polityki jest organizowany co roku Dzień Bezpieczeństwa. Podczas tegorocznych obchodów, pracownicy mieli okazję aktywnie uczestniczyć w wykładach, konkursach i zabawach, przybliżających tematykę bezpieczeństwa w przystępny i nieoczywisty sposób. Z jednej strony firma, dbając o zdrowie pracowników, nie tylko w pracy, zorganizowała warsztaty dot. zdrowego odżywiania oraz środków ochrony indywidualnej. Z drugiej strony była to okazja do potraktowania tej ważnej kwestii z przymrużeniem oka – można było przejść tor przeszkód w alkogoglach (symulujących stan po spożyciu alkoholu), poczuć się jak operator wózka widłowego w symulatorze lub przymierzyć kombinezon geriatryczny, aby przekonać się jak to będzie, kiedy doścignie nas podeszły wiek. Nie zabrakło także konkursów oraz testów wiedzy o bezpieczeństwie dla dorosłych i dzieci, w tym także aktywnego wspolzwodnictwa miedzy reprezentantami dzialow w wydaniu Olimpiady BHP.

- Już 2 raz uczestniczyłem w Dniu Bezpieczeństwa. Za każdym razem dowiadujemy się czegoś nowego i jesteśmy w stanie przenieść tę wiedzę z warunków pracowych, na życie prywatne. Dzieki takim akcjom rośnie świadomość, że bezpieczeństwo to wielka wartość i coś, o co każdy z nas musi sam dbać, a nie tylko formalne przepisy. Zabawna forma sprawia, że poszerzanie wiedzy jest przyjemnością. Szczególnie dla naszych dzieci, które poprzez gry zdobywają niezbędną im w przyszłości, bez względu na to co będą robić, wiedzę i świadomość – podkreśla Hubert Rudziński, pracownik ROCKWOOL Polska.

 
 
do góry

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt