Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna  >>  Dla dekarzy / Z życia PSD
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Dekarze na BUDMIE 2016

Dla dekarzy / Z życia PSD - Dekarze na BUDMIE 2016
Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy - podczas tagów BUDMA 2016

W dniach 2-4 lutego w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD), w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016. 4 lutego podczas jubileuszowego XV Kongresu PSD ogłoszono wyniki Mistrzostw oraz wręczono nagrody. W trakcie uroczystości wręczono również wyróżnienie w konkursie Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD “Najpiękniejszy dach” w kategorii dach metalowy dla Józefa Klimczuka (EURODACH).

Mistrzostwa w Poznaniu stanowiły jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy, które w tym roku odbędą się w Polsce w dniach 26-29 października w Warszawie. Zawodnicy konkurowali w trzech kategoriach: dach stromy, dach metalowy i dach płaski.


Zobcz zdjęcia "Dekarze na BUDMIE 2016 - w obiektywie"

Mistrzami Polski a zarazem reprezentantami Polski na Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy zostali:

– w kategorii DACH METALOWY: Artur Falkowski i Patryk Żukowski (menotr Kamil Muszyński) – Oddział w Białymstoku
Dla dekarzy / Z życia PSD - Dekarze na BUDMIE 2016

– w kategorii DACH STROMY: Dariusz Jurga i Oskar Sworek (mentor Tomasz Jurga) – Odział Wielkopolski
Dla dekarzy / Z życia PSD - Dekarze na BUDMIE 2016

– w kategorii DACH PŁASKI: Marcin Minorczyk i Krystian Klara (mentor Mirosław Minorczyk) – Oddział Małopolski
Dla dekarzy / Z życia PSD - Dekarze na BUDMIE 2016

DRUŻYNY NAGRODZONE MEDALAMI

DACH METALOWY

I miejsce - Zawodnicy: Artur Falkowski i Patryk Żukowski, Mentor: Kamil Muszyński – Oddział w Białymstoku
II miejsce – Zawodnicy: Marcin Guzek i Tomasz Płachta, Mentor: Paweł Tynka – Oddział Małopolski
III miejsce – Zawodnicy: Kamil Szuba i Marcin Gratkowski, Mentor: Wojciech Odzyk – Oddział Kujawsko-Pomorski

DACH STROMY

I miejsce - Zawodnicy: Dariusz Jurga i Oskar Sworek, Mentor: Tomasz Jurga – Odział Wielkopolski
II miejsce – Zawodnicy: Paweł Roszman i Michał Srock, Mentor: Maciej Roszman – Oddział Pomorski
III miejsce – Zawodnicy: Łukasz Kosiński i Robert Gacparski, Mentor: Wojciech Szepietowski – Oddział Mazowiecki

DACH PŁASKI

I miejsce - Zawodnicy: Marcin Minorczyk i Krystian Klara, Mentor: Mirosław Minorczyk – Oddział Małopolski
II miejsce – Zawodnicy: Dawid Krawczyk i Mateusz Sadowski, Mentor: Henryk Trojanek – Oddział Kujawsko-Pomorski
III miejsce – Zawodnicy: Marek Sochalski i Radosław Władysiak, Mentor: Daniel Rembacz – Oddział Wielkopolski

Dla dekarzy / Z życia PSD - Dekarze na BUDMIE 2016
Fot. abc-media
Po zakończonych Mistrzostwach, dekarze jak co roku ruszyli w tradycyjnym pochodzie pomiędzy stoiskami targowymi odwiedzając firmy wspierające PSD. Kulminacyjnym wydarzeniem był jubileuszowy kongres PSD, podczas którego ogranizatorzy podziękowali wszystkim sponsorom, wręczyli medale i nagrody dla młodych dekarzy, a także podziękowania dla sędziów. Uroczystość dekarska była też okazją do wręcznia wyróżnienia IFD dla Józefa Klimczuka i jego firmy EURODACH, docenionej w konkursie Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD "Najpiękniejszy dach" w kategorii dach metalowy.

Dla dekarzy / Z życia PSD - Dekarze na BUDMIE 2016
Józef Klimczuk (EURODACH). Fot. abc-media
Podczas kongresu omawiano ważne dla branży dekarskiej problemy i wyzwania, jak potrzebę podnoszenia kwalifikacji, szkolenia młodych pokoleń dekarzy i tworzenia klas dekarskich. Wskazywano na podejmowane przez PSD przedsięwzięcia mające na celu kształcenie oraz poszerzanie wiedzy i umiejętności dekarskich - takie jak ośrodki szkoleniowe czy inicjatywy wydawnicze, w tym wydany w styczniu Słownik Terminów i Nazw Dekarskich PSD, który ukazał się w 30000 nakładzie.

Ważnym wyzwaniem i pewnie najważniejszym wydarzeniem w tegorocznym kalendarium Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy będą Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy, które w tym roku odbędą się w Polsce - w dniach 26-29 października w Warszawie.


Zobcz zdjęcia "Dekarze na BUDMIE 2016 - w obiektywie"

 
 
do góry

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt