Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Trzy sposoby na balkon na każdym poddaszu

 - Trzy sposoby na balkon na każdym poddaszu
Fot. Velux

Balkon na każdym poddaszu, niezależnie od konstrukcji dachu, to dziś nie tylko marzenie mieszkańców poddasza, ale i realna szansa na odrobinę luksusu, piękny widok i możliwość korzystania ze świeżego powietrza i uroków lata na swoim tarasie. Wszystko to dzięki nowoczesnym oknom dachowym.

Poddasze często kojarzy się z pomieszczeniem trochę słabiej doświetlonym, gdzie widok przez okno jest mocno ograniczony, jak również ograniczona jest funkcjonalność tej przestrzeni. Możemy to zmienić dzięki zainstalowaniu na poddaszu balkonu i co najważniejsze – jest to możliwe właściwie w każdym dachu.

- Rozwiązania dostępne na rynku stwarzają możliwości wykonania balkonu na poddaszu w różnych budynkach, zarówno jedno- jak i wielorodzinnych. Jest to szczególnie cenne dla właścicieli mieszkań w starych kamienicach, gdzie adaptacja poddasza staje się coraz popularniejsza. Dzięki instalacji balkonu dachowego czy okna balkonowego można zyskać dodatkową przestrzeń i niezapomniany widok. Poza tym ich montaż nie wymaga skomplikowanych prac konstrukcyjnych - mówi Monika Kupska-Kupis, architekt z firmy VELUX Polska.

W każdej konstrukcji możesz mieć balkon

Przeszkodą w instalacji balkonu na poddaszu nie jest już brak ścianki kolankowej lub jej wysokość. Dziś można wybierać pomiędzy montażem balkonu dachowego, a oknem balkonowym.
 - Trzy sposoby na balkon na każdym poddaszu
Rys. 1
 - Trzy sposoby na balkon na każdym poddaszu
Rys. 2
 - Trzy sposoby na balkon na każdym poddaszu
Rys. 3
 - Trzy sposoby na balkon na każdym poddaszu
Fot. Velux

Balkon dachowy

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z specjalnym oknem VELUX GDL Cabrio, które po otwarciu tworzy balkon. Mechanizm jest bardzo prosty – górna część okna unosi się bardzo wysoko do góry, dolna z barierkami po bokach wysuwa do przodu. To bardzo sprytne rozwiązanie, jednocześnie bardzo łatwe do zastosowania zarówno w małym mieszkanku, jak i dużym apartamencie. Montujemy okno i balkon gotowy. Co ważne może być on dość spory, bo o szerokości nawet 114 cm. Swobodnie zmieści nawet dwie osoby. Jako meble balkonowe posłużą nam sofy i krzesła z salonu, a domowe kwiaty ustawione pod oknem – nacieszą się słońcem.

 - Trzy sposoby na balkon na każdym poddaszu
Fot. Velux

Okno balkonowe

Jeśli natomiast zależy nam na małym tarasie całkowicie na zewnątrz to możemy rozważyć drugie rozwiązanie, w którym również nie jest konieczna ścianka kolankowa. Mowa o oknach balkonowych np. VELUX GEL. W tym wypadku zestaw elementów okiennych umożliwia wyjście na taras, który możemy stworzyć w istniejącej konstrukcji dachu.

Okno balkonowe sprawdzi się również w domach jednorodzinnych ze ścianką kolankową, gdzie dobrym pomysłem jest dobudowanie niezależnej konstrukcji zewnętrznej. Wielkość tarasu zależy od nas, co ważne okna balkonowe można łączyć w zestawy z innymi oknami dachowymi, w ten sposób możemy stworzyć większe przeszklenie.

- Montaż, obsługa oraz utrzymanie okna balkonowego czy balkonu dachowego nie wymaga dużego nakładu pracy i środków. Warto wziąć to pod uwagę, gdy planujemy remont poddasza, szczególnie gdy uświadomimy sobie co możemy zyskać. I nie chodzi tylko o walory estetyczne, lecz przede wszystkim o jakość i komfort mieszkania – dodaje architekt VELUX Polska.

Dlaczego warto pomyśleć o balkonie na poddaszu?

Po pierwsze zyskujemy większy dostęp do światła dziennego w pomieszczeniu, które z reguły bywa słabiej doświetlone od innych przestrzeni w domu. Balkon na poddaszu to więcej naturalnego światła, ale również świeżego powietrza. Oba te czynniki wpływają bardzo dobrze na nasze samopoczucie i zdrowie.

Nieocenioną zaletą takiego rozwiązania jest lepszy kontakt z naturą, możliwość podziwiania widoków, które z perspektywy poddasza potrafią być urzekające czy biesiadowanie z rodziną i znajomymi na tarasie. Są to doświadczenia, dla których warto spojrzeć na dach naszego domu pod innym kątem i rozważyć remont uwzględniający instalację balkonu. Ponadto taki dach wygląda ciekawiej i nowocześniej.

Lato to czas remontów oraz intensywne prace na budowach. Już teraz warto pomyśleć o tych rozwiązaniach, aby kolejne wakacje spędzić na swoim balkonie marzeń z widokiem na miasto.

www.velux.pl

 
 
do góry

Nasze portalePartnerzy

  Kontakt