Wydarzenia i nowości Konstrukcje       Publikacje       Producenci Dachy skośne       Publikacje       Producenci Dachy płaskie       Publikacje       Producenci Pokrycia dachowe       Pokrycia ceramiczne             Publikacje             Producenci       Pokrycia cementowe             Publikacje             Producenci       Pokrycia blaszane             Publikacje             Producenci       Papy             Publikacje             Producenci       Gonty bitumiczne             Publikacje             Producenci       Łupek             Publikacje             Producenci       Płyty dachowe             Publikacje             Producenci       Inne             Publikacje             Producenci Dachy zielone       Publikacje       Producenci Dachy odwrócone       Publikacje       Producenci Okno w dachu       Publikacje       Producenci Folie dachowe       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów skośnych       Publikacje       Producenci Ocieplenia dachów płaskich       Publikacje       Producenci Akcesoria dachowe       Publikacje       Producenci Kominy       Publikacje       Producenci Rynny i odwodnienia       Publikacje       Producenci Ochrona odgromowa       Publikacje       Producenci Renowacja       Publikacje       Producenci Chemia budowlana       Publikacje       Producenci Maszyny i narzędzia       Publikacje       Producenci Obróbki blacharskie       Publikacje       Producenci Poddasza       Publikacje       Producenci Wentylacja dachów       Publikacje       Producenci Dom energooszczędny       Publikacje       Producenci Proekologiczne budowanie       Publikacje       Producenci Instrukcje Poradnik       Publikacje       Producenci Dylematy Inne TV Dachy Forum szkół Dla dekarzy       Z życia PSD       Szkolenia Budownictwo w statystykach BHP na budowie Rzeczoznawcy Organizacje branżowe Targi Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt

  Strona główna
 

 

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

Zima bez śniegu i lodu ?

Zmieniająca się aura za oknem powoduje, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się systemy, które zapobiegają zaleganiu śniegu i lodu na dachach, w rynnach, na podjazdach i schodach.

Co zrobić, aby zima była dla nas bezpieczna i mniej uciążliwa, a nasze życie codzienne przyjemniejsze? ? Wystarczy tylko teraz przygotować się na jej nadejście ? mówi Sławomir Balcer, właściciel firmy BALSA.

 - Zima bez śniegu i lodu ?

Coraz częściej budując lub modernizując dom decydujemy się na nowoczesne rozwiązania z zakresu ochrony przeciwoblodzeniowej i ogrzewamy wjazd do garażu, podgrzewamy ciągi komunikacyjne, schody, tarasy i balkony. Pamiętamy również o zabezpieczeniu przed niekorzystnymi skutkami nagromadzenia się śniegu i lodu na dachu oraz w rynnach i rurach spustowych.

Wszystkie te rozwiązania mają na celu poprawę naszego bezpieczeństwa zarówno w domu, jak i w pracy. W końcu o ile przyjemniej pospać zimą dłużej i nie martwić się, że brama wyjazdowa zamarznie i spóźnimy się do pracy.
System ochrony przed śniegiem i lodem firmy ELEKTRA, jaki proponuje firma Balsa, nie tylko zapobiega gromadzeniu się śniegu i lodu na dachu, zamarzaniu wody w rynnach, rurach spustowych, powstawaniu zacieków na elewacjach budynków, ochrania jego fasadę, ale przede wszystkim ochrania nas, nasze dzieci i naszych gości.

Instalacja ogrzewania rynien, rur spustowych, dachów opiera się zastosowaniu stałoopornych przewodów grzejnych tj. np. ELEKTRA VCDR, których moc jednostkowa wynosi 20W/m. Aby zabezpieczyć rynny i rury spustowe ? w zależności od strefy klimatycznej ? stosujemy system o mocy od 20 ? 60 W/m. Z kolei w przypadku ochrony połaci dachowych i krawędzi dachu moc zainstalowana powinna znajdować się w przedziale od 200 ? 300W/m2.
Przewody układa się w rynnach i rurach spustowych za pomocą specjalnych akcesoriów montażowych tj.: uchwyty rynnowe, taśmy montażowe (ELEKTRA TMS), linki z uchwytami i taśmy instalacyjne do koryt dachowych. Aby całość działała sprawnie należy zastosować już tylko odpowiedni system sterowania systemem przeciwoblodzeniowym. Do wybory mamy kilka typów termostatów: jedne reagują wyłącznie na zmiany temperatury i sterują małymi instalacjami, np. ELEKTRA ETR2R wyposażony w zewnętrzny czujnik temperatury i wilgoci. Urządzenie to załącza instalację grzewczą w nastawionym przez użytkownika przedziale temperatur.

Inne z kolei, które stosujemy przy większych instalacjach, jak np. ELEKTRA ETOR (sterownik cyfrowy), wyposażone są dodatkowo w czujnik pomiaru temperatury i wilgotności. Dzięki takiemu rozwiązaniu, instalacja grzejna załączy się gdy będą spełnione łącznie dwa warunki, a mianowicie spadek temperatury i wilgoć sprzyjająca powstaniu oblodzenia. Nie musimy się wówczas martwić, że nas system przeciwoblodzeniowy nie zdąży zareagować na gwałtowne zmiany temperatury. Regulatory mikroprocesowe z czujnikami temperatury i wilgotności automatycznie ?rozpoznają? i reagują na dane warunki pogodowe. Dzięki nim zainstalowany system przeciwoblodzeniowy będzie utrzymany w ciągłej gotowości i nie dopuści do jakichkolwiek zagrożeń, włączając system tylko wtedy, gdy będzie to konieczne.

Prawidłowe zaprojektowanie i wykonanie instalacji, która ochroni nas przed śniegiem i lodem daje pewność, że ogrzewane powierzchnie będą wolne od śniegu i lodu, rynny i rury spustowe będą drożne, a na dachu nie utworzą się nawisy śnieżne i sople. A nam zostanie tylko cieszyć się w końcu tą bajeczną porą roku.

Ewa Gerbatowska
www.ogrzewaniebalsa.pl

 
 
do góry



Nasze portale



Partnerzy

  Kontakt